Ten tekst jest dla osób, które często podróżują po Europie samochodem. Dodatkowo, warto by przeczytały go osoby, które są w fazie planowania podróży samochodowych po naszym kontynencie, ale jeszcze nie do końca przeszły z fazy planowania w fazę realizacji.

W takim razie, nie ma co się o ciągać, pomówmy nieco szerzej na temat tego, co właściwie daje dzisiaj assistance za granicą.

Przede wszystkim

Wyjdźmy od tego, że assistance to nic innego, jak kompleksowa pomoc. Odpłatne pakiety, które w przypadku awarii Twojego pojazdu „nabierają mocy”. I tak, ubezpieczyciel w ramach twojego pakietu, wykona jedną z dwóch czynności:

– wykona naprawę pojazdu na miejscu, jeżeli tylko będzie to możliwe do zrealizowania

lub

– odholuje pojazd do warsztatu bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Następnie, w warsztacie już specjaliści zajmą się Twoim autem. Wiadomo, że ceny usług w warsztatach samochodowych, różnią się nie co na tle polskich, gdy spojrzymy na inne kraje. Ale, jeżeli masz odpowiedni pakiet assistance właśnie, możesz liczyć na auto zastępcze od ubezpieczyciela, praktycznie od ręki.

No dobrze, a korzyści?

Wyobraź sobie taką sytuację. Podczas wymarzonych wakacji, Twój samochód psuje się gdzieś, gdzie nie do końca znasz teren. Nie wiesz, czy do najbliższego punktu, gdzie naprawią twoje auto, jest kilometr czy może pięćdziesiąt razy dłuższa droga. Na domiar złego, telefon na wyczerpaniu, więc nie chcesz korzystać z GPS w smartfonie, bo za chwile zostaniesz bez kontaktu ze światem. I tu przychodzi właśnie z pomocą twój ubezpieczyciel.

Bez nerwowego obdzwaniania znajomych, bez kombinowania i szukania. Dzwonisz do centrum – infolinii twojego ubezpieczyciela. Podajesz lokalizację, choćby orientacyjną, a firma spieszy z pomocą praktycznie od razu.

Dodatkowe pakiety

Są też dodatkowe pakiety takiego wariantu wsparcia, które, oczywiście za wyższą cenę, oferują masę udogodnień dodatkowych. Dodatkowych, w postaci zapewnienia potrzebnych noclegów, czasem nawet powrotów do kraju. Wszystko to kwestia wyboru odpowiedniego wariantu, który odpowiada Twoim finansowym możliwościom. Z jednej strony, można powiedzieć, że assistance nie jest tanim rozwiązaniem. Z drugiej jednak, czy naprawa na własny koszt samochodu gdzieś na południu Europy będzie tania? Zdecydowanie nie? W krajach strefy Euro trzeba liczyć się z tym, że ceny za tego rodzaju usługi będą wysokie. A w pewnych przypadkach, gdy mamy do czynienia z taką sytuacją, naprawdę lepiej jest mieć assistance, niż potem robić zestawienie kosztów, przez które trzeba będzie się zapożyczać. Albo „zerować” konto na czarną godzinę.

 

 


Dodaj komentarz