Auto assistance - dodatkowy koszt szybko się zwróciAwaria samochodu nie jest niczym niezwykłym i chyba każdy, nawet średnio doświadczony kierowca spotkał się z sytuacją, w której samochód został unieruchomiony na drodze. To, jak wysokie koszty poniesiesz w takiej sytuacji, zależy od tego, w jaki sposób przygotowałeś się do niej. Jeżeli wcześniej zadbałeś o auto assistance, możesz być spokojny.

W przypadku nowoczesnych samochodów, wyposażonych w skomplikowaną elektronikę wspomagającą układ kierowniczy i skomplikowane systemy przeniesienia napędu, normą staje się fakt, że nawet drobna awaria uniemożliwia holowanie na lince. Należy także podkreślić, że w ostatnich latach, w Polsce przybyło dróg ekspresowych i autostrad, a kierowcy ochoczo korzystają z dobrodziejstw nowej infrastruktury. Nie należy jednak zapominać, że na takiej drodze, każde zdarzenie unieruchamiające samochód będzie wymagało pomocy wyspecjalizowanej firmy. Warto być mądrym przed szkodą, nie dopiero po niej.

Auto assistance – czy warto ponosić dodatkowy koszt?

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa narzucają na kierowców obowiązek posiadania polisy OC. Każde inne ubezpieczenie komunikacyjne jest kwestią dobrowolną. Czasami jednak warto rozważyć poszerzenie swojego pakietu. W rezultacie pozwoli to zaoszczędzić niemałą kwotę.

Koszty usług powypadkowych

O tym, jak kosztowne może być holowanie pojazdu na lawecie, przekonał się niejeden kierowca. Trzycyfrowy rachunek nie jest niczym niezwykły, nawet jeżeli od warsztatu, do którego chcesz zaholować zepsuty lub uszkodzony samochód, dzieli Cię dystans zaledwie kilkuset metrów. Każda dodatkowa usługa, jak na przykład wyciągnięcie samochodu z rowu, tylko zwiększa i tak słoną cenę usługi. A teraz wyobraź sobie, że taka sytuacja przytrafiła Ci się na autostradzie, a najbliższy warsztat, który podejmie się naprawy, znajduje się w odległości 100 km od miejsca zdarzenia. Dobre ubezpieczenie auto assistance pozwala nie martwić się taką sytuacją.

Tego typu polisa zapewnia też spokój ducha w wielu innych sytuacjach. Zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie? Złapałeś gumę? Rozładowany akumulator uniemożliwia uruchomienie samochodu? To nie problem, jeżeli wcześniej zabezpieczyłeś się na wypadek takich zdarzeń.

Zobacz: https://www.gothaer.pl/

Dodaj komentarz