Badania medyczne przy zakładaniu polisyWykupienia ubezpieczenia na życie we własnym zakresie jest jak najbardziej ważną i istotną sprawą. Jednak w sytuacji gdy ubezpieczenie indywidualne są wykupowane przez zainteresowane osoby, konieczne może być jeszcze przeprowadzenie odpowiednich badań medycznych.

Tego rodzaju badania będą mogły wykazać czy polisa na życie w konkretnym przypadku w ogóle jest możliwa, a jeśli tak to czy na przykład stan zdrowia danej osoby nie będzie powodował, iż będzie musiała ona zapłacić wyższą składkę za tego rodzaju ubezpieczenie. Jest to dość powszechna praktyka, chociaż w pewnym sensie można mówić tutaj o dyskryminacji osób starszych, które tego rodzaju ubezpieczenie rodziny dość często interesuje.

Polisa dla dziecka

Innym, bardzo popularnym sposobem ubezpieczenia jest oczywiście też polisa dla dziecka jednak jest to już zupełnie innego rodzaju ubezpieczenie, o którym jak na razie nie będziemy tutaj pisać. W przypadku tego rodzaju ubezpieczeń w przypadku śmierci bliskiej osoby, jej rodzina otrzymuje odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. W przypadku wysokości płaconych składek bardzo ważny jest tutaj też i zawód, który ubezpieczająca się osoba wykonuje. Jeśli jest to zawód tak zwanego podwyższonego ryzyka to niestety ale także liczyć trzeba się z wyższymi w takim przypadku składkami.

Ubezpieczenia dodatkowe

Ogólnie jednak rzecz biorąc tego rodzaju ubezpieczenie potraktować można oczywiście jako dodatkowe ubezpieczenie, które można we własnym zakresie wykupić. W przypadku gdy u jednego z ubezpieczycieli nie udało by się uzyskać możliwości wykupienia takiej polisy to i owszem, w przypadku innego towarzystwa ubezpieczeniowego mogło by się to jednak udać. Jednakże tego rodzaju dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne nie jest jeszcze w naszym kraju tak bardzo popularne jak w krajach lepiej rozwiniętych takich jak na przykład Stany Zjednoczone, gdzie tego rodzaju ubezpieczenia wykupuje się raczej dość powszechnie. Kolejną dobrą stroną tego rodzaju ubezpieczeń jest oczywiście i to, że przy okazji można chociaż wykonać różnego rodzaju badania, w przypadku których możliwe jest skontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Dodaj komentarz