Bogata oferta ubezpieczeniowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodego społeczeństwa, które ceni sobie własne życie i zdrowie, jak i życie najbliższych, dlatego nie szczędzi pieniędzy na opłacanie prywatnych polis, które gwarantują i opiekę medyczną i wypłatę wysokich odszkodowań w przypadku całkowitej utraty zdrowia bądź życia.

Chętnie wybierana jest także polisa posagowa, która jest połączeniem ubezpieczenia inwestycyjnego z ochronnym. Dzięki temu można czuć się bezpiecznie i dodatkowo pomnażać swoje finanse.  W przypadku polisy posagowej ubezpieczone jest dziecko. Jeśli ukończy osiemnaście lat, otrzyma ono ustaloną wcześniej sumę pieniędzy. Niestety składki miesięczne są dość wysokie, bo wynoszą około pięciuset złotych, więc nie jest to ubezpieczenie na każdą kieszeń.

Zalety polis

Warto jednak zainwestować w przyszłość najbliższych, gdyż w przypadku śmierci rodzica, w trakcie trwania umowy dziecko otrzyma rentę wypłacaną, co miesiąc w wysokości około 4% sumy, na jaką ubezpieczenie zostało zawarte. Jak widać, taka polisa ma swoje duże zalety. Oczywiście istnieje wiele innych, tańszych możliwości, bo nie każdego jest stać na zapewnienie sobie i rodzinie tak drogiego poczucia bezpieczeństwa. Tańszym rozwiązaniem będzie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne bądź zakup polisy chroniącej od nieszczęśliwych wypadków. Opłaty są dużo niższe, a takie ubezpieczenia także niosą za sobą wiele korzyści.

Kalkulator ubezpieczeń

Nie mając rozeznania, jaki produkt będzie spełniał wymagania bądź, jaką składkę trzeba będzie płacić miesięcznie warto znaleźć dobry kalkulator ubezpieczenia na życie, który pomoże dobrać polisę dopasowaną do możliwości finansowych, jak i potrzeb rodziny. Takie kalkulatory dostępne są dla każdego bezpłatnie, wystarczy odszukać je na odpowiednich stronach internetowych. Dzięki nim można dowiedzieć się również, które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje najlepsze warunki, jak podpisać umowę ubezpieczeniową oraz przede wszystkim na jaki czas ją zawrzeć, bo to również jest bardzo istotna kwestia.

Dodaj komentarz