Wybierając się na wakacje, każdy chce, by ten czas był przede wszystkim spokojny, pozwolił na odpoczynek od pracy i przede wszystkim dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. W ostatnich latach coraz częściej na cel podróży urlopowych wybierane są zagraniczne kraje.

Oferty biur podróży są bardzo kuszące i w dobrych cenach, więc zainteresowani chętnie sięgają po takie wycieczki. Wykupione wczasy posiadają już wliczone w cenę ubezpieczenie turystyczne, jednak wcześniej warto sprawdzić, na jaką sumę ono opiewa. Niestety biura podróży owszem zapewniają ochronę podczas wyjazdu, lecz są to bardzo niskie kwoty. Mało, kto sprawdza, czy w razie wypadku za granicą wystarczy na pokrycie kosztów leczenia i powrót do kraju, przecież jadąc na wakacje nikt nie myśli o nieszczęśliwych zdarzeniach tylko o plaży, kąpieli w morzu i czasie spędzonego z dala od obowiązków.

Ubezpieczenie turystyczne

Bardziej zapobiegliwi, decydują się na wykupienie dodatkowej polisy, która fakt faktem wymaga dodatkowych środków finansowych, ale jest gwarancją, że, nawet jeśli zaistnieją trudne okoliczności, środki pieniężne będą dostępne. Ubezpieczenia na czas wyjazdu, jakie daje biuro turystyczne, nie wystarczą nawet na transport ambulansem, leki, w razie konieczności prywatna opiekę medyczną nie wspominając już o późniejszym leczeniu. W konsekwencji wczasy zakończą się porażka, gdyż poszkodowany wczasowicz będzie musiał dopłacić do opieki medycznej czasem kilkaset euro, więc sporo. W tej kwestii czasem pomagają prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które każdy opłaca sobie indywidualnie w agencji ubezpieczeniowej. Wcześniej jednak trzeba dobrze się zorientować czy gwarancja opieki obejmuje też wypadki, do jakich doszło poza granicami kraju.

Dodatkowe ubezpieczenia

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykupieni sobie dodatkowego ubezpieczenia przed wyjazdem, lecz nawet z takiej możliwości wiele osób rezygnuje, mimo iż nie są, to bardzo duże koszty twierdząc, że w razie konieczności zawsze można skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Cóż, jest to tez wyjście z sytuacji, lecz nie w każdym przypadku okaże się pomocne. Taka karta ubezpieczeniowa jest darmowa i umożliwia tylko dostęp do leczenia się w placówkach państwowych i obowiązuje tylko w niektórych krajach. Jak widać lepiej samemu zadbać o dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd, by nie okazało się, że koszty wycieczki wzrosną kilkukrotnie, bo za opiekę medyczną trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Ogólnie rzecz biorąc, planując wyjazd wakacyjny poza granice, zwłaszcza w towarzystwie rodziny warto dobrze zabezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków.

 

 

 

Dodaj komentarz