Bezpieczne zagraniczne wczasy?Mało, kto zdaje sobie sprawę, iż na czas wyjazdu, zwłaszcza poza granice kraju koniecznie trzeba wykupywać dodatkowe ubezpieczenie, które w przypadku choroby czy wypadku zagwarantuje opiekę medyczną bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Leczenie osób nieubezpieczonych w krajach europejskich może zrujnować portfel, warto, więc zabrać o taki szczegół jeszcze na długi czas przed wyjazdem. Mimo iż ubezpieczenie w podróży nie jest obowiązkiem, każdy turysta, który liczna na spokojny wypoczynek powinien je posiadać. Koszty takiej polisy nie są wysokie, gdyż zawierana jest ona na określony czas, czyli jeśli wyjazd ma trwać dwa tygodnie, wykupuje się polisę czternastodniową. Niestety, jeśli pobyt zostanie przedłużony, polisa wygaśnie zgodnie z umową. Wtedy każdy wczasowicz będzie zdany tylko na siebie.

Aktywny wypoczynek

O takie ubezpieczenie powinni szczególnie zadbać ci, którzy wybierają się na aktywny wypoczynek. Wyjazd w góry czy na narty niesie za sobą spore ryzyko, więc na pewno dodatkowa ochrona przyda się jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, iż jeśli w trakcie trwania polisy nie przydarzy się nic złego, jej koszty nie zostaną zwrócone. Osoby, które zdecydowały się na wykupienie wycieczki zagranicznej, oferowanej przez biuro podróży mogą być spokojne, gdyż do ceny zawsze doliczane jest takowe. Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić umowę czy faktycznie organizator wycieczki zadbał o ten ważny szczegół, jeśli nie, bo i takie sytuacje mają miejsce, można żądać, by polisa została opłacona bądź koszty podróży obniżone. Ogólnie rzecz biorąc, ubezpieczenie zdrowotne za granicą jest bardzo ważne i nie należy rezygnować z niego tylko przez wzgląd na koszty, bo skoro były fundusze, by zorganizować taki wyjazd, to na pewno znajdzie się też kilkadziesiąt złotych, by zabezpieczyć własne zdrowie, jak i zdrowie rodziny, która będzie towarzyszyła podczas wypoczynku.

Wakacje w kraju

Wakacje spędzane w kraju nie wymagają opłacania takiej ochrony, gdyż każdy posiada ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę bądź inny urząd. Jeśli jednak nie posiada się zatrudnienia ani statusu bezrobotnego, który uprawnia do świadczeń zdrowotnych, jak najbardziej można skorzystać z bogatej oferty firm ubezpieczeniowych. Krótko mówiąc, zarówno ubezpieczenie za granicą, jak i to obowiązujące jedynie na terenie kraju powinno być dla każdego sprawą priorytetową. Wypadki zdarzają się bardzo często i wcale nie trzeba wyjeżdżać na wczasy, by doznać urazu nogi czy ręki. Zycie jest tylko jedno, więc jego prawidłowa ochrona powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Niestety nie zawsze tak jest.

Dodaj komentarz