Budowa domuWłasny dom to marzenie wielu rodzin. Mały z ogródkiem lub duży z basenem i wielkim przydomowym ogrodem. Możliwości jest wiele. Rozmiar domu i jego wyposażenie w znacznej mierze uzależniony jest od zdolności kredytowych czy możliwości finansowych. Prawda jest, że i duży i mały dom, w obecnych realiach stanowi duży wydatek. Dlatego tez wiele osób, decydując się na budowę własnego domu, nie zapomina wykupić, już na etapie budowy, ubezpieczenie domu. Dzięki niemu przez cały okres trwania prac budowlanych mają pewność, że są chronieni i ich życiowa inwestycja ma zabezpieczenie.

Dodatkowe zabezpieczenie

Budowa domu to kosztowna inwestycja. Wszelkie wstępne formalności, spełnienie określonych warunków wymaga wiele czasu i pieniędzy. Zakup materiałów na budowę domu tez nie jest kwestia kilku tysięcy złotych. Tu kwoty sięgają już setek tysięcy. Nic więc dziwnego, że inwestorzy, chcąc zabezpieczyć plac budowy i to, co się na niej znajduje, często decydują się na ubezpieczenie domu w budowie. Wykupienie polisy, przy tak dużej inwestycji, nie stanowi już wielkiego obciążenia. Przy kosztach budowy domu, takie dodatkowe zabezpieczenie to już kwestia przezorności i rozsądku. Często budowy takie znajdują się na uboczu, na nowych działkach, z dala od skupisk ludzi.

Ubezpieczenie materiałów budowlanych

Taka oddalona budowa może stanowić zachętę dla potencjalnych złodziei, którzy dla ewentualnych zysków, skłonni są pokonać kilometry, byle by zdobyć materiały, dzięki którym szybko i łatwo zarobią. Poza tym budowa rozpoczęta w sąsiedztwie innych domostw tez może stwarzać okazję do jej uszkodzeń i niszczenia. Biegające w okolicy budowy domu dzieci czy starsza młodzież, szukając zajęcia, może wpaść na pomysł powybijania, dopiero co zamontowanych okien. Sprawcy można nie złapać, a straty będą niewątpliwe. Takim stratom i wypadkom można zapobiec, wykupując właśnie ubezpieczenie domu w budowie. Da ono inwestorom gwarancję, że ewentualne straty poniesione podczas budowy, a będące efektem nieprzychylności losu lub działania osób trzecich, zostaną im zrekompensowane w ramach ubezpieczenia.

Dodaj komentarz