Ciąża a ubezpieczenie turystycznePodróżowanie jest dzisiaj naprawdę powszechne. Do tego stopnia, że podróży nie boją się również kobiety w ciąży, które wybierają się na coraz dłuższe wojaże. Co jednak w sytuacji, kiedy przyszła mama chce wykupić ubezpieczenie turystyczne? Czy towarzystwa ubezpieczeniowe, które obecnie działają w Polsce dają taką możliwość?

Generalnie w sytuacji, kiedy ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby przyszła mama podróżowała. Trzeba jednak pamiętać, że jest to stan wyjątkowy i właśnie jako taki traktowany jest przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Firmy oferujące sprzedaż ubezpieczeń uważają, że ciąża zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Nie oznacza to jednak, że kobiety ciężarne nie mają co liczyć na wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

 Zakres ubezpieczenia

Istotnym czynnikiem, który ma naprawdę ogromne znaczenie jest to, w którym miesiącu ciąży jest przyszła mama oraz dokąd się wybiera. Panie wyjeżdżające do państw członkowskich Unii Europejskiej powinny pamiętać o wyrobieniu karty EKUZ. Jest to oczywiście absolutna podstawa. W niektórych przypadkach ten dokument może jednak okazać się niewystarczający.Bardzo duża część firm ubezpieczeniowych działających na terenie naszego kraju ogranicza ochronę ubezpieczeniową tylko do jednej wizyty lekarskiej, która ma związek z ciążą. Pokrywa także koszty tylko jednego transportu do określonej placówki medycznej. Nie jest to zbyt dużo. Mało która firma ubezpieczeniowa decyduje się na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej w przypadku przedwczesnego porodu. Z ochrony wyłączone są także niespodziewane powikłania.

 Ciąża bliźniacza

To całkiem odrębny przypadek. Kobiety, które spodziewają się bliźniąt mogą w zasadzie zapomnieć o możliwości skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Taka ciąża traktowana jest jako ciąża podwyższonego ryzyka i żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie zdecyduje się na zapewnienie kobiecie ciężarnej dodatkowej ochrony. Trzeba o tym pamiętać, podejmując decyzję o zagranicznym wyjeździe.

Dodaj komentarz