Ciężkie życie agenta ubezpieczeniowegoAgenci ubezpieczeniowi wcale nie mają łatwo i muszą się sporo napocić, aby zdobywać nowych klientów, ponieważ w obecnych czasach niemal każdy ma już swoje ubezpieczenie, które wybrał bazując na doświadczeniach własnych lub swoich bliskich, którzy polecili dobrze im znanego ubezpieczyciela mającego dobrą renomę.

Agent, aby sprzedać komuś ubezpieczenia wypadkowe musi najpierw określić sobie grupę docelową, dla której skierowana może być jego oferta. Rzeczą jasną jest, że inaczej skonstruowana umowa będzie dla osób w młodym wieku, a inaczej dla starszych pań i panów. Z pewnością młodzi ludzi swoim trybem życia sprawiają, że łatwiej jest o uraz, ale to starsi są na nie bardziej podatni mimo tego, iż są ostrożni i starają się uważać na każdym kroku.

Odpowiednie skierowanie oferty

Zresztą dla ludzi w podeszłym wieku zostają tylko ubezpieczenia zdrowotne, ponieważ polisa życie nie wchodzi dla nich w grę, gdyż są w grupie ryzyka i nie trudno u nich o śmierć, a ta wiązałaby się z koniecznością wypłacenia czasami sporego odszkodowania, które mogłoby mocno ukłuć daną agencję ubezpieczeniową. Agent proponując komuś ubezpieczenia rodzinne musi tak dobierać wszystkie swoje słowa, aby w żadnym wypadku nie spłoszyć swoich ewentualnych klientów oraz by zdecydowali się na podpisanie umowy.

Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Niektórzy agenci mają tak skonstruowaną umowę o pracę, że każdego miesiąca muszą mieć kilkunastu dobrych klientów, aby wyjść na swoje. Dzieje się tak, ponieważ mają oni bardzo niską pensję podstawową, a głównym źródłem ich dochodów jest prowizja od każdej podpisanej umowy. Ona też może się różnić w zależności od kwot, które będą wpłacane, bo jak wiadomo ubezpieczenie dla dziecka nie będzie kosztowało tyle, co zabezpieczenie domu wartego kilka milionów złotych i rzeczą jasną jest to, że agent dostanie więcej pieniędzy ubezpieczając bardzo drogą willę. Jednak o takie umowy jest bardzo ciężko i niełatwo jest zdobyć dobrego klienta chcącego wydać krocie na ubezpieczenie własnej osoby, rodziny oraz wszystkich wartości materialnych jakie posiada.

Dodaj komentarz