Co każdy narciarz wiedzieć powinien?Nie każdy może być narciarzem. Nie każdy ma predyspozycje. Ale podobno, kto raz zjechał na nartach, zakocha się w nich bez pamięci. Na pewno nie jest to tanie hobby. Sam sprzęt, jeśli dobrej jakości, musi kosztować. Jeśli mieszka się w górach o miejsce do trenowania nie trudno. Gorzej, jeśli dla hobby trzeba przejechać pół Polski lub nawet udać się za granicę. A to dopiero początek. Wyposażeniem każdego odpowiedzialnego, początkującego i zaawansowanego narciarza, powinno być ubezpieczenie narciarskie. Wytłumaczenie tej zależności jest sprawą tak oczywistą, że nie nastręcza większych trudności.

Ubezpieczenia NNW

Dobry kombinezon i narty z najwyższej półki nie zagwarantują bezpieczeństwa na stoku. Nie da go nawet wieloletnie doświadczenie. Nigdy nie zdarza się tak, że na stoku zjeżdża jeden jedyny, pozostawiony sam sobie narciarz. To sport grupowy, a tam gdzie są tłumy, nie trudno o wypadek. Ich przyczyna bywa nie tylko brak doświadczenia czy za małe umiejętności. Bardzo często kolizje na stoku to efekt głupoty, zbyt dużej pewności siebie, nieuwagi i brawury. Niekiedy efekt przypadku. Antidotum na takie sytuacje jest ubezpieczenie na narty. Każdy najlżejszy upadek może skończyć się zwichnięciem, skręceniem czy złamaniem. Nie jesteśmy w stanie reagować za samych siebie i za współuczestników zimowego szaleństwa. W takich sytuacjach o wypadek naprawdę łatwo.

Pomoc medyczna

Ich konsekwencje mogą być naprawdę różne. Od siniaków i otarć, po otwarte złamania skończywszy. Pomoc medyczna w takich przypadkach jest niezbędna. A jeśli stok znajduje się o zagranicznej stronie gór, na przykład w Austrii czy na Słowacji, nikt nie będzie jechał do szpitala w Polsce. Najszybciej trzeba reagować, prosząc o pomoc w miejscowych placówkach ochrony zdrowia. Skorzystanie z ich pomocy umożliwia ubezpieczenie zdrowotne za granicą. Jego wykupienie to nie tylko wyraz rozwagi, ale przede wszystkim przezorności i troski o własne życie i zdrowie. Ich nie zastąpi markowy kombinezon, dobry kask i najlepsze narty. Ubezpieczenie narciarskie i zdrowy rozsądek powinny stać się stałym wyposażeniem każdego narciarza.

Dodaj komentarz