Co powinnieneś wiedzieć o OC i ACW przypadku gdy wykupuje się różnego rodzaju ubezpieczenie komunikacyjne jak najbardziej istotną rolę odgrywają przecież zniżki. W takich przypadkach gdy chodzi o ubezpieczenie auta dużą rolę odgrywa jak najbardziej to kto jest właścicielem pojazdu. Wiele zależy bowiem od wieku kierowcy, czasu w przez jaki prowadzi już pojazd, oraz posiada prawo jazdy.

Nie zawsze jest to ze sobą równoznaczne, bowiem osoba, które nie płaci składek na ubezpieczenia oc i nie ma własnego pojazdu, nie ma szans na uzyskanie tak zwanych zniżek za bezszkodową jazdę, jednak czas przez jaki taka osoba posiada prawo jazdy odgrywał będzie także zasadniczo dużą rolę. W takich bowiem przypadkach, kierowca liczyć może na zdecydowanie większe zniżki ubezpieczeniowe.

Wybór współwłaściciela samochodu

Jednak jeśli kierowca nie posiada odpowiednich do pozyskania tego rodzaju zniżek cech to i owszem ale może tanie ubezpieczenie oc wykupić w nieco inny sposób. Na przykład możliwe jest wykupienie ubezpieczenia ac w przypadku gdy dany pojazd ma już określonego współwłaściciela. Pozwala to korzystanie ze zniżek jakie normalnie przysługiwać mogły by współwłaścicielowi danego pojazdu. Tak więc ubezpieczenie ac jak widać wcale nie musi być w takim przypadku aż takie drogie. Na ogół też w takich sytuacja jeśli już mamy do czynienia z współwłaścicielem pojazdu to są nimi osoby blisko ze sobą spokrewnione.

Kryteria zniżek

W większości przypadków używają one takiego pojazdu jak najbardziej wspólnie jednak ubezpieczyciel, u którego ubezpieczenia samochodu są wykupowane oczywiście nie sprawdza w jakim zakresie czasowy, który ze współwłaścicieli takowego pojazdu tak naprawdę go użytkuje. Z punktu widzenia samego ubezpieczyciela jest to dość istotne, jednak poziom ryzyka określa się już w momencie przyznawania tego rodzaju zniżek. Tak do końca jednak ciężko jest określić od czego konkretnie zależeć może suma przyznawanych zniżek. W przypadku ubezpieczycieli każdy ma własną politykę dotyczącą tego kiedy, komu i w jakim zakresie powinny zostać przyznane określone zniżki. Pozwala to określić odpowiednie grupy kierowców, którzy mogą takowe zniżki uzyskać.

Dodaj komentarz