Co warto wiedzieć o pilarkach Husqvarna?

Co warto wiedzieć o pilarkach Husqvarna?Dobra pilarka do drewna ułatwia pielęgnację drzew w lasach, parkach, ogrodach, sadach. Przygotowanie drewna do kominka albo pieca węglowego bez pilarki to zadanie, które trudno sobie wyobrazić. Spalinowe piły łańcuchowe należą więc do narzędzi, które kupowane są wyjątkowo często. Bardzo chętnie wybierane są pilarki z logo Husqvarna. Wśród tych narzędzi są takie dla profesjonalistów, jak również dla amatorów.

O historii Husqvarny

 

Husqvarna to marka założona w Szwecji w 1620 roku. Jest to jedna z najstarszych firm, które na terenie Szwecji działają do dnia dzisiejszego. Husqvarna w początkach swojej działalności produkowała lufy do muszkietów. O tym, jakie były jej początki przypomina znal firmowy. Na logo firmy widnieje schemat lufy oraz celownik. Gdy produkcja luf została zakończona, w firmie zajęto się produkcją maszyn do szycia, maszyn do pisania, rowerów i motocykli. Na początku XX wieku Husqvarna zaczęła produkować narzędzia do pielęgnacji terenów zielonych. W ofercie pojawiły się najpierw kosiarki do trawy. W 1959 roku taśmy produkcyjne opuściła pierwsza pilarka. Produkcją spalinowych pił łańcuchowych Husqvarna zajmuje się do dzisiaj; są one produktem, z którym marka głównie się kojarzy.

Rozwiązania, które Husqvarna stosuje w swoich pilarkach

 

W latach 60. Husqvarna wprowadziła na rynek pilarki, w których zastosowany został system antywibracyjny. Dzięki temu wśród pilarzy pracujących na co dzień pilarkami Husqvarna o wiele rzadziej zdarzały się przypadki poważnych problemów z układem krążenia. System antywibracyjny poprawił również komfort pracy. Automatyczny hamulec łańcucha to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone w pilarkach Husqvarny. Pierwsze pilarki z hamulcem dostępne były na rynku od roku 1973. W 2012 roku do sprzedaży trafiają pilarki akumulatorowe. Ich wydajność jest porównywalna z tymi spalinowymi. Zaletą pilarek akumulatorowych jest jednak to, że emitują one podczas pracy znacznie mniej hałasu.

Uruchomienie spalinowej pilarki jest bardzo proste.

Dodaj komentarz