Co warto wiedzieć o polisie OC?Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem w naszym kraju, więc każdy, kto posiada bądź ma zamiar dopiero kupić pojazd, musi koniecznie podpisać, w wybranym przez siebie towarzystwem ubezpieczeniowym taką umowę. Ubezpieczenie to ma na celu chronić nie tylko właściciela, lecz także osoby poszkodowane przez niego. Mimo nakazu, który regulują stosowne przepisy prawa, nadal wielu kierowców bagatelizuje to, i porusza się pojazdami mechanicznymi, wiedząc, iż nie mają ważnych dokumentów.

Nie jest to rozsądne, a nawet lekkomyślne, bo w tej kwestii nie można szukać oszczędności. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej opłaca się w składkach rocznych bądź, jeśli zainteresowana osoba nie posiada wystarczających środków finansowych, ubezpieczyciele umożliwiają rozłożenie kosztów na dwie raty, więc na pewno polisa nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Kierowcy którzy szanują swoje zdrowie

Dobrze, że większość kierowców szanuje swoje zdrowie, jak i życie oraz dba o innych uczestników ruchu, tylko niewielki procent bezmyślnych posiadaczy pojazdów, wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością i nie opłaca OC. W przypadku wyrządzenia szkody takie osoby będą zobowiązane do pokrycia wyrządzonych strat z własnej kieszeni, a dodatkowo zostanie nałożona kara przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Decyzja kierowcy

To, jakie ubezpieczenie zostanie wybrane, zależy już od samego kierowcy, tak samo, jak forma jego zawarcia. Coraz chętniej wybierane jest ubezpieczenie OC online, zapewne przez wzgląd na wygodę, bo wszystkie formalności można załatwić w kilka minut, wykorzystując do tego celu jedynie Internet. Starsze osoby, które nie mają dostępu do niego bądź nie potrafią się odnaleźć w sieci wolą raczej tradycyjną formę i osobiście fatygują się do biura ubezpieczeniowego, gdzie formalnościami zajmie się profesjonalny agent ubezpieczeniowy. Ogólnie rzecz biorąc, w dzisiejszym świecie nawet ubezpieczenie telefonu jest ważnym elementem, więc świadome rezygnowanie z polisy OC na pewno nie przyniesie nic dobrego, a w przypadku zdarzenia na drodze wpędzi jedynie w kłopoty.

Dodaj komentarz