Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochoduTowarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają nasze składki na podstawie wielu różnych czynników. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy jak wiele kwestii może mieć wpływ na cenę naszego ubezpieczenia. Bez wątpienia na wysokość ubezpieczenia wpływa wiek kierowcy. Osoby mające doświadczenie za „kółkiem” mogą liczyć na bardzo wysokie upusty. Oczywiście warunkiem jest bezkolizyjna jazda, a tym może pochwalić się zdecydowana większość kierowców. Na wysokość ubezpieczenia może mieć również przepisowość kierowców.

Osoby, które często przekraczają prędkość i mają w swoim zbiorze wiele mandatów mogą zapomnieć o części rabatów, ponieważ są oni umieszczani w grupie, która ma wyższe prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego. Znaczenie może mieć również miejsce wydania prawa jazdy. Ludzie, którzy posiadają ten dokument w formie międzynarodowej muszą się przygotować na wyższe koszty, ponieważ ubezpieczyciel nie jest w stanie sprawdzić historii ich wypadkowości i w konsekwencji musi zapobiegliwie podyktować dla nich wyższe ceny nawet o 40%.

Model samochodu

Nie bez znaczenia jest także model oraz wieku samochodu. Szczególnie przy autocasco ma to znaczenie, gdyż nowe oraz bardzo drogie pojazdy musza zostać ubezpieczone na wysoką kwotę, tak aby w razie jakiegokolwiek aktu wandalizmu lub kradzieży towarzystwo mogło wypłacić całą kwotę, która pokryje szkody. Na niższe składki mogą liczyć mieszkańcy wsi oraz małych miasteczek, gdzie zagrożenie wandalizmem jest znacznie niższe niż w wielkich aglomeracjach, oczywiście brane jest to pod uwagę przy obliczaniu ubezpieczenia AC, przy tym znaczenie ma również to, czy pojazd jest garażowany czy może każdą noc spędza na ulicy.

Płeć

Ciekawostką jest, iż kobiety mogą liczyć na nieco niższe ceny ubezpieczeń, gdyż powszechnie uznaje się, iż prowadzą bezpieczniej. Nad tym można jednak polemizować, ponieważ to mężczyźni są lepszymi kierowcami, jednak prowadza bardziej brawurowo i to bardzo często może kończyć się drobnymi stłuczkami lub poważnym wypadkiem. Jak więc widać istnieje bardzo wiele czynników, które wpływają na wysokość składek, a trzeba wiedzieć, iż to nie są jeszcze wszystkie.

Dodaj komentarz