Obozy zimowe od pewnego czasu stały się bardzo atrakcyjną alternatywą dla rodzinnych wypadów w góry. Dzięki temu dziecko nie siedzi w domu podczas ferii, a rodzice nie muszą wykorzystywać urlopu, który wygodniej i lepiej jest im wziąć podczas letnich wakacji.

 Co zabrać ze sobą na obozy zimowe?

Obozy zimowe odbywają się najczęściej w polskich lub czeskich czy też słowackich górach, ale nie jest to reguła.

Coraz modniejszą są też zimowe wyjazdy nad morze lub na mazury, gdzie dzieciaki, mogą korzystać z licznych basenów krytych, a także cieszyć się zimową turystyką czy uczestniczyć w kuligu. Aby dziecko nasze spędziło czas komfortowo i nie musiało się o nic martwić podczas obozu, warto zadbać o to, żeby zabrało ze sobą wszystko, co przyda mu się podczas zimowego wypoczynku.

Przede wszystkim dziecko powinno mieć kilka kompletów ubrań typu spodnie, spódniczki/sukienki, T-shirty bieliznę oraz skarpetki. Przy pakowaniu skarpetek nie zapomnijmy o tym, żeby przynajmniej kilka par było z gatunku ciepłych, które przydadzą się podczas spacerów lub wycieczek. Zadbajmy o to, żeby dziecko zabrało ciepłą kurtkę, a najlepiej dwie. Przydadzą się też kalesony lub ciepłe rajstopy dla dziewczynek. Podstawowa jest oczywiście ciepła czapka, rękawiczki, których muszą być dwie pary na zmianę przy przemoczeniu, szalik oraz swetry i bluza z długim rękawem. Dziecko powinno też zabrać ze sobą przynajmniej dwie pary ciepłych butów oraz klapki, które służyć będą przy wyprawie na basen czy też choćby podczas korzystania z prysznicu.

W osobną reklamówkę spakujemy piżamę do spania oraz wszystkie kosmetyki i ręczniki.

Tych powinno być kilka. Dziecko bowiem często moczy ręcznik lub korzysta z niego niezgodnie z przeznaczeniem. Tymczasem na zimowisku inaczej niż przy obozach letnich, możemy mieć problem z samym praniem, a tym bardziej szybkim schnięciem rzeczy. Ważne są także dokumenty oraz telefon komórkowy. Musimy mieć nieustanny kontakt z dzieckiem, a przynajmniej świadomość, że w każdej chwili jest ono w stanie do nas zadzwonić i poprosić o pomoc.

Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą obozów zimowych już dzisiaj – odwiedź stronę https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Dodaj komentarz