Czego ustrzegać się podczas zakupu nowego samochoduSprytni dealerzy samochodów używanych tylko czyhają na okazję, kiedy będą mogli wcisnąć jakiemuś gołowąsowi pojazd ze znacznymi usterkami, które jednak nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Młodzi ludzie są idealnym celem dla sprzedawców w komisach, gdyż zdają oni sobie doskonale sprawę z tego, iż dla dwudziestolatków nie liczy się to, ile będzie kosztowało utrzymanie samochodu, czyli ubezpieczenie komunikacyjne, paliwo, naprawy, ale to jak samochód się prezentuje oraz czy ma duży silnik, którym zaimponuje kolegom. Oczywiście takie podejście do zakupów jest niedorzeczne, ale tak już jest, że młodzi ludzie lubią popełniać błędy, które są wynikiem tylko ich własnej głupoty, a gdy przychodzi pora rozliczeń to się załamują i płaczą.

Ukryte wady pojazdu

Nie można kupować samochodu nie zwracając uwagi na tak ważne rzeczy jak jego awaryjność oraz koszt ubezpieczenia direct. Trzeba brać pod uwagę przyszłe koszty, a nie tylko to ile będzie kosztować nas sam zakup. Najważniejsze jest to, aby nie dać sobie wmówić, jak dany samochód jest wspaniały i ileż to on nie ma zalet, a przy tym żadnej wady! Racjonalnie myśląca istota od razu powinna zorientować się, że w używanym samochodzie nie może nie być żadnej, nawet najdrobniejszej usterki i wizja pojazdu, który w najbliższych miesiącach nie wymagałby jakichkolwiek napraw jest niemal niemożliwa, tak samo jak tanie ubezpieczenie samochodu, które kosztuje z roku na rok coraz więcej pieniędzy.

Kontrola w serwisie

Dobrym pomysłem jest umówienie się ze sprzedawcą na odwiedziny jakiegoś niezależnego serwisu samochodowego, gdzie zostanie zbadany stan techniczny auta. Jeżeli wszystko się będzie zgadzało i pojazd będzie rzeczywiście sprawny, a żadna ukryta usterka się nie ujawni to kupujący pokryje koszty kontroli, jednak jeżeli podczas testu wyskoczą jakieś awarie to sprzedawca powinien nawet pokryć koszty dojazdu. Ludzie często tak robią opowiadając, że ich samochód jest idealny, płaci się za niego najtańsze ubezpieczenie oc, ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że to były tylko puste słowa, a my zostajemy z uszkodzonym pojazdem i ubezpieczeniem oc do zapłacenia, mimo tego, iż pojazd jest niesprawny. Tak jak w przypadku ubezpieczeń nie można decydować się na tanie ac, tak podczas zakupu samochodu nie kupujmy najtańszych spośród wybranego modelu.

Dodaj komentarz