Wiedza polskiego społeczeństwa na temat ubezpieczeń na życie może nie jest zbyt duża, to jednak większość z nas wie, że wykupując ubezpieczenia na życie trzeba wypełniać ankietę medyczną. Wszyscy też wiedzą, że informacje, które się znajdą w ankiecie mogą wpłynąć na decyzję o sprzedaży polisy i na wysokość składek.

Na pewno więc są osoby, które zdecydowałyby się wykupić ubezpieczenia na życie bez konieczności wypełniania ankiety. Czy jest to możliwe?

Wypełnienie ankiety

Na ogół myślimy, że wykupienie ubezpieczenia na życie bez konieczności wypełniania ankiety medycznej nie jest możliwe. W chwili obecnej w ofercie przynajmniej niektórych zakładów ubezpieczeń znajdują się jednak także takie ubezpieczenia, kiedy ankieta medyczna nie jest konieczna. Tego typu ubezpieczenia skierowane są przede wszystkim do starszych osób, których stan zdrowia może pozostawiać wiele do życzenia. Możliwość wykupienia przez te osoby ubezpieczenia na życie z pominięciem ankiety medycznej jest bardzo korzystne. Nie muszą się już obawiać bardzo wysokiej składki, ani też tego, że do sprzedaży polisy w ogóle nie dojdzie.

Ubezpieczenie direct

Czy można wykupić ubezpieczenia na życie bez wypełniania ankiety medycznej?W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych pojawiły się bezterminowe ubezpieczenia na życie direct. Z oferty tej mogą skorzystać osoby do siedemdziesiątego piątego roku życia. Osoby te mogą skorzystać z tego ubezpieczenia nie wypełniając ankiety medycznej, ani też nie przechodząc dodatkowych badań na życzenie zakładu ubezpieczeń. W przypadku ubezpieczenia direct, zakładu ubezpieczeń nie jest zainteresowany stanem zdrowia osoby ubezpieczającej się. Pojawia się jednak w tym momencie pytanie: czy rozwiązanie to jest korzystne dla ubezpieczających się osób? Na tak postawione pytanie trudno jest jednak udzielić jednoznacznie brzmiącej odpowiedzi. Z jednej strony zaletą ubezpieczenia direct jest pewność, że zakład ubezpieczeń nie zastosuje zwyżki składki. Z drugiej zaś strony, płacą niską składkę możemy spodziewać się, że suma ubezpieczenia także będzie raczej niska. Rozwiązaniem może być także ubezpieczenie grupowe w macierzystym zakładzie pracy.

Dodaj komentarz