Czy ubezpieczenie za granicą jest potrzebne?Będąc w kraju każdy z nas ma zapewniona pomoc medyczną. Nawet jeśli nie ma ubezpieczenia AC, to w przypadku awarii samochodu, jakoś wybrnie z sytuacji. Zadzwoni po znajomego mechanika albo po niezależną pomoc drogową. Kiedy jest się za granicą, a znajomość języków obcych nie jest nasza mocna strona, każda taka okoliczność, może być niezwykle kłopotliwa. Dlatego też by zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerw i stresów warto postarać się o ubezpieczenie turystyczne. Choć większość biur podróży oferując wyjazd zagraniczny łączy go z dodatkowym ubezpieczeniem, warto tez we własnym zakresie je uzupełnić, dla własnego bezpieczeństwa.

Wybór odpowiedniej polisy

Z praktyki wiadomo, że polisa polisie nie równa. Decydującym czynnikiem są ogólne warunki ubezpieczenia, czyli zasady, na których opiera się działanie polisy. Nie każda polisa zagraniczna zagwarantuje nam odszkodowanie w przypadku kradzieży lub zaginięcia bagażu. Prawie każda obejmuje ubezpieczenie szpitalne, na wypadek konieczności udzielenia pomocy medycznej. Na ten aspekt zagranicznych polis ubezpieczeniowych kładzie się szczególny nacisk. Ratowanie życia człowieka często opiera się o minuty czy sekundy. Zwlekanie z pomocą, może uśmiercić. Ponadto leczenie zagraniczne jest bardzo drogie. Zagraniczne leczenie szpitalne może okazać się trzy razy droższe niż wczasy za granica. Dlatego ubezpieczenia turystyczne pokrywają koszty leczenia szpitalnego.

Wyjazd zagraniczny

Poza tymi aspektami, decydując się na wyjazd zagraniczny warto wykupić prywatną polisę OC. A co jeśli z naszej przyczyny grupa spóźni się na przesiadkowy lot? Czy będziemy w stanie pokryć koszty podróży dla trzydziestu osób lotem w klasie eksklusiwe, bo tylko taka da nam możliwość powrotu do domu? Nie warto kusić losu i wierzyć, ze nic złego się nie wydarzy. Lepiej się ubezpieczyć. Lepiej dmuchać na zimne i wyjeżdżając za granicę wykupić ubezpieczenie podróżne. Zapewni to nam spokój i udany wyjazd, bez względu na wszystkie inne, pojawiające się okoliczności. Warto to zrobić dla siebie, dla bliskich i dla współpodróżnych.

Dodaj komentarz