Obecnie coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem polisy na życie. Często wymagana jest ona w przypadku kredytu hipotecznego – stanowi dla banku zabezpieczenie na wypadek zgonu kredytobiorcy, utraty pracy lub niezdolności do jej wykonywania.

Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście warto decydować się na polisę na życie? Jakie korzyści daje nam takie rozwiązanie? Czy nie jest to tylko i wyłącznie strata pieniędzy?

Zabezpieczenie dla bliskich

Polisa na życie to najlepsze zabezpieczenie dla bliskich i ważnych dla nas osób. W momencie naszego zgonu, rodzina nie pozostanie bez funduszy. Pieniądze uzyskane z polisy pozwolą nam nie tylko na pokrycie kosztów pogrzebu. Nieraz ich kwota jest na tyle wysoka, że bez trudu można przeznaczyć je również na podstawowe wydatki. Polisa sprawia, że przynajmniej przez jakiś czas po zgonie bliskiej nam osoby można czuć się bezpiecznie.

Zabezpieczenie kredytu

Wykupienie polisy na życie zaleca się wszystkim tym, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie wysokiego kredytu. I nie musi to być tylko i wyłącznie kredyt hipoteczny. Trzeba pamiętać, że w momencie zgonu kredytobiorcy jego długi przejmują krewni. Kiedy wykupiona została polisa na życie, uzyskane z niej świadczenie przeznaczane jest na spłatę zadłużenia. Pozwala to czuć się w pełni bezpiecznie. Nie trzeba martwić się, że w przypadku naszej śmierci bliscy poradzą sobie ze spłatą zobowiązania.

Zabezpieczenie na wypadek utraty pracy

Czy warto decydować się na ubezpieczenie na życieJeżeli zdecydujemy się na rozszerzenie polisy na życie, możemy zapewnić sobie również ochronę na wypadek utraty pracy. Kiedy pracodawca nas zwolni, ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenie, które przynajmniej przez pewien czas pozwoli nam się nie martwić tym skąd brać będziemy środki do życia. Polisa na życie to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzić się może w zasadzie w każdym przypadku. Obecnie wykupienie tego rodzaju ubezpieczenia zaleca się niemalże wszystkim. Obligatoryjnie powinni decydować się na nie ci, którzy mają na koncie wysokie kredyty i nie chcieliby ich spłaceniem obciążać swoich bliskich.

Dodaj komentarz