Czy warto dodatkowo się ubezpieczać?

W dzisiejszych niepewnych czasach bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe ubezpieczenie, bez którego czasem bardzo ciężko będzie sobie poradzić. Nie jest tajemnicą, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ogromne problemy i już brakuje na emerytury, gdyby nie wsparcie rządu, to setki tysięcy polskich emerytów nie dostawałoby żadnych pieniędzy, a słowo emerytura byłoby dla nich tylko mrzonką. Dlatego obecnie niemal każdy nie opłaca tylko i wyłącznie ZUS-u, a wykupuje sobie dodatkowe świadczenie emerytalne. Jednaka zanim podpisze się umowę warto jest się przyjrzeć na ranking ofe, dowiedzieć się która firma ma najlepszą ofertę i zdoła spełnić wszystkie nasze wymagania.

Ubezpieczenia na życie i zdrowotne

Kilkanaście lat zbierania gotówki może przynieść naprawdę niezłe pieniądze z których można będzie skorzystać po przejściu na emeryturę. Ale w dodatkowych ubezpieczeniach nie chodzi tylko o późniejszą emeryturą, która będzie bardzo potrzebna, gdyż niektórzy zostaną pozostawieni sami sobie i skazani zostaną na spędzenie starości w samotności. Mowa również o innych świadczeniach takich jak ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenia zdrowotne bez których ani rusz.

Ubezpieczenia majątkowe

Niektórzy ludzi postawieni w dramatycznej sytuacji życiowej decydują się na bardzo odważne, a zarazem głupie kroki. Ubezpieczają się na wysokie kwoty po czym pozorują wypadki i giną w  nich, myślą, że milionowe odszkodowanie zrekompensuje rodzinie brak ojca lub matki. Jest to bardzo błędne i smutne przekonanie, ale niestety zdarzają się takie przypadki; pojedyncze, ale jednak są. Mądrzejszym rozwiązaniem są już wysokie ubezpieczenia majątkowe, które jednak nie mogą zbyt znacznie przekraczać prawdziwej wartości nieruchomości. Właściciele firm, którzy zmuszeni są to ubezpieczenia swoich pracowników bardzo często wybierają ubezpieczenia dla firm, które mają najniższą ofertę. Dzieje się tak z jednego, prostego powodu, a mianowicie każdy chce zaoszczędzić, lecz jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku to wszyscy są potem zdziwieni, dlaczego odszkodowanie jest tak niskie.

Dodaj komentarz