Czy warto inwestować w ubezpieczenie Assistance?W naszym kraju każdy kierowca, który posiada samochód, zobowiązany jest do zawarcia z wybranym przez siebie towarzystwem ubezpieczeniowym, polisy OC. Dodatkowe pakiety, które również cieszą się dużym zainteresowaniem, a mianowicie NW i AC nie są przymusem, lecz warto również opłacić i takie ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli często się podróżuje.

Wielu kierowców mimo korzyści, jakie zapewniają, uważają je za stratę pieniędzy, bo AC ubezpieczenie, jak i to chroniące pasażerów na pewno podniesie wysokość składki rocznej, może o niewielką kwotę, ale niestety jest związane z kosztami. Trzeba się jednak zastanowić czy ta suma nadpłaty jest aż tak wysoka, że trzeba z niej ryzykować? Przecież drowie i życie jest najważniejsze, a przeliczając je na pieniądze, na pewno do niczego konkretnego się nie dojdzie. Na pewno takie dodatkowe polisy ubezpieczeniowe posiadają taką samą ilość zwolenników jak ni przeciwników, więc dyskusje na ten temat są wciąż bardzo ożywione.

Wolny wybór kierowcy

Każdy kierowca dostaje wolny wybór, więc sam może podjąć decyzje czy chce zapewnić sobie dodatkową ochronę, czy nie. Na pewno dodatkowy pakiet AC będzie powodem znacznego wzrostu składki ubezpieczeniowej dla kierowcy, który nie posiada zniżek, dlatego młode osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kołkiem, zazwyczaj rezygnują z takiej możliwości właśnie przez względy finansowe. Sama polisa ubezpieczeniowa OC pochłania krocie, a doliczając jeszcze dodatkowe pakiety i Assistance za granicą to rocznie wyjdzie pokaźna suma. Kierowcy, którzy posiadają już staż prawa jazdy i mają maksymalną ilość zniżek, nie powinni rezygnować dobrowolnie z takiej możliwości. W lepszym położeniu znajdują się osoby, które posiadają pojazd w leasingu pracowniczym, gdyż AC ubezpieczenie zobowiązany jest płacić właściciel pojazdu, aczkolwiek też nie jest to wymóg, lecz skoro auto użytkują osoby trzecie, a w takim wypadku pracownicy, każdy szef woli zabezpieczyć swoje interesy na wypadek niechcianego zdarzenia.

Zalety ubezpieczenia

Kolejną zaletą takiego ubezpieczenia jest fakt, iż, nawet jeśli zdarzenie na parkingu czy w innej sytuacji stanie się z winy kierowcy to mając taki pakiet, to ubezpieczyciel zapłaci za szkody powstałe w samochodzie. Niestety wiele osób wykorzystuje ten fakt i specjalnie doprowadza do uszkodzeń, by za pieniądze z polisy wyremontować sobie pojazd. Ogólnie rzecz biorąc, obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują naprawdę atrakcyjne warunki, na jakich można zawrzeć polisy, więc pomijając już, które musi posiadać każdy kierowca to nad dodatkową ochroną warto zastanowić się bez względu na koszty, jakie przyjdzie ponieść.

Dodaj komentarz