Czy warto inwestować?Szukając źródeł dodatkowego zarobku bierzemy pod uwagę możliwość oszczędzania na lokatach. Konta bankowe, nawet, jeśli ich nazwa brzmi „oszczędzające”, tak naprawdę przynoszą niewielkie zyski. Ich dodatkowe obciążenie podatkiem Belki sprawia, iż są właściwie żadne. Chyba, że mamy na koncie miliony złotych. Ale jeśli mamy mniejsze oszczędności warto zastanowić się nad inwestowaniem w fundusze. Fundusze inwestycyjne dają nam możliwość pomnażania pieniędzy. Nie trzeba mieć ogromnej wiedzy na ich temat, by inwestować. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy. Wystarczy mieć środki finansowe.

Rynek inwestycji

Nawet gdybyśmy mieli pojęcie o inwestowaniu, o rynku inwestycji, powierzając pieniądze funduszowi inwestycyjnemu, powierzamy je osobie, która nimi zarządza. To jej decyzje są wiążące. Podejmowane są one bez jakichkolwiek konsultacji z nami. Za to poparte są wiedzą i zazwyczaj długoletnim doświadczeniem. Fundusz inwestycyjny otwarty powinny wybrać osoby rozpoczynające przygodę z inwestowaniem. By na nich zaistnieć, by mieć do nich dostęp, nie trzeba dysponować dużymi kwotami pieniędzy. Ten rodzaj funduszu jest otwarty dla potencjalnego Kowalskiego, który chce pomnożyć swoje oszczędności. Jednocześnie jest on mniej ryzykowny.

Lokowanie środków

Środki lokowane są tak, by inwestycja nie była ryzykowna, by nie przyniosła strat. Większe bezpieczeństwo, kosztem wysokości zysku, to dewiza takich funduszy. Fundusze inwestycyjne zamknięte dają możliwość dużych inwestycji. By inwestować tutaj, nie wystarczy kilka tysięcy oszczędności. Tu stawki są o wiele wyższe. Jednocześnie wyższe są również zyski. Lecz coś za coś. Prawdopodobieństwo dużego zysku niesie ze sobą i możliwość dużej straty. To zdecydowany minus zamkniętych funduszy inwestycyjnych. Jednak każdą stratę można odpracować. To naczelna zasada działania funduszy inwestycyjnych. Jest strata, będzie i zysk. Tak czy inaczej, czy to fundusz zamknięty czy otwarty, warto w niego inwestować. Możliwości zarobienia pieniędzy są duże, a jeśli mamy oszczędności, to lepiej niech one zarabiają, niż mają leżeć na koncie czy w szufladzie.  

Dodaj komentarz