Kwestie zdrowia nigdy i przez nikogo nie powinny być pomijane. Tak naprawdę zdrowie jest przecież wszystkim, co mamy. Możemy nie mieć pieniędzy, nie mieć szczęścia, ale jeśli będziemy mieli zdrowie, to wszystko będzie ok. Dlatego też tak ważne jest, żeby o swoje zdrowie dbać, żeby przez cały czas kontrolować jego stan i ubezpieczać się w razie potrzeby.

Abonament medyczny może być bardzo dobrym sposobem na to zabezpieczenie. Dzięki niemu będziemy po prostu mieli pewność, że nic nam się nie przydarzy i że w razie problemów jesteśmy po prostu bezpieczni. Publiczna służba zdrowia działa dziś tak, jak działa, a jak działa, to wszyscy wiemy. Jej działanie niestety nie należy do najlepszych i dlatego też musimy się liczyć z tym, żeby odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo tak poza tym utartym schematem. W dobie takiego kryzysu, jaki mamy teraz, całkiem naturalne wydaje się, że nie możemy polegać wyłącznie na służbie zdrowia.

Zalety abonamentów medycznych

Ze specjalnymi abonamentami medycznymi mamy dostęp do znacznie lepszej opieki medycznej, a co najważniejsze będzie nam udzielona szybciej. Ubezpieczenie medyczne prywatne daje znacznie szerszy zakres usług i przede wszystkim możliwość leczenia się w najlepszych klinikach i u najlepszych lekarzy. Takiego standardu z pewnością nie zapewnią nam publiczne szpitale, które tak naprawdę nastawione są wyłącznie na zysk i nie zwracają uwagi na dobro pacjenta. Dziś wiemy, że co prawda NFZ oferuje nam duże możliwości pod względem różnego rodzaju świadczeń, ale na te świadczenia trzeba czasami czekać nawet nie miesiące, a lata. W przypadku prywatnych ubezpieczeń na badanie jesteśmy kierowani dosłownie od razu.

Jakie możliwości daje nam abonament medyczny?

Abonament medyczny daje nam możliwość leczenia się w wielu różnych placówkach, pod okiem najznamienitszych lekarzy, szybsze operacje i lepsze warunki hospitalizacji. To natomiast jest kwestia bardzo ważna i nigdy nie powinniśmy myśleć, że w zwyczajnym szpitalu nam coś takiego zaoferują. Różnica jest już nawet na poziomie zwykłej przychodni. W tej NFZ-owskiej pacjent traktowany jest z musu, w tej prywatnej personel znacznie lepiej się nim opiekuje i widać, że to przekłada się na poziom leczenia, a także na poziom zadowolenia klienta z takiego leczenia. Te kwestie nie podlegają żadnej dyskusji. Całkiem oczywiste jest, że w prywatnych szpitalach i innych placówkach medycznych jest po prostu znacznie lepiej. Wynika to z tego, że pieniądze są inwestowane w poziom, a nierefundowane na lewo, tak jak ma to miejsce w przypadku większości polskich placówek medycznych.

 

Dodaj komentarz