Czy warto kupować leki przez internet?Zakupy przez internet z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W sieci można kupić praktycznie wszystko – począwszy od elektroniki, poprzez odzież i obuwie, a na lekach skończywszy.

Apteka internetowa z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem – wynika to przede wszystkim z wygody transakcyjnej, bogatego asortymentu oraz atrakcyjnych cen.

Leki bez recepty i nie tylko

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że apteka internetowa oferuje wyłącznie leki dostępne bez recepty oraz dermokosmetyki. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – oferta wirtualnych aptek jest znacznie szersza, bez problemu można także kupić leki na receptę, aczkolwiek w tym przypadku farmaceutyki należy odebrać w określonej placówce stacjonarnej.

Współcześni ludzie chętnie korzystają z aptek. Badania naukowe dowodzą, że statystyczny obywatel zostawia w aptece znacznie więcej pieniędzy niż w alternatywnych placówkach handlowych.

W dużej mierze wynika to z faktu, że współczesne apteki, także internetowe, wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, oferują szeroki asortyment produktów medycznych, farmaceutycznych, higienicznych oraz kosmetycznych.

Co ważniejsze, oferta w przypadku apteki internetowej jest zdecydowanie szersza niż w przypadku placówek stacjonarnych, nie ma także konieczności udawania się do najbliższej apteki czy weryfikacji cen, które w przypadku placówek stacjonarnych mogą się różnić.

Asortyment, jaki posiada apteka internetowa, dostępny jest w witrynie jednostki, co ważniejsze, każdy produkt posiada szczegółowy opis oraz realne zdjęcie, dzięki czemu potencjalny nabywca ma świadomość, co kupuje i ile zapłaci za konkretny produkt farmaceutyczny.

Analizując tę kwestię warto zastanowić się nad tym, czy każda apteka internetowa działa zgodnie z prawem i w jaki sposób zweryfikować tę kwestię?

Wbrew pozorom nie jest to trudne – od 2015 roku każda legalnie działająca apteka internetowa musi posiadać logo charakteryzujące wszystkich członków UE, klikając we wspomniane logo klient powinien zostać przeniesiony do rekordu danej apteki w ogólnym wykazie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Dodaj komentarz