Czy warto kupować ubezpieczenie przed wyjazdem na narty?Uprawianie narciarstwa wiąże się z dużym ryzykiem kontuzji i urazów. To zwiększone ryzyko nieszczęśliwego wypadku na stoku powinno skłaniać osoby wyjeżdżające na narty do wykupienia odpowiedniej polisy narciarskiej.

Nie brakuje w naszym kraju dobrych ośrodków narciarskich, śmiało więc możemy szusować na nartach na polskich stokach. Spędzając zimowy urlop w polskich ośrodkach narciarskich możemy zaoszczędzić na ubezpieczeniu narciarskim. Nie będziemy musieli wykupywać ubezpieczenia Kosztów Leczenia, gdyż jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Jeżdżąc w polskich górach nie potrzebne jest nam także ubezpieczenie na wypadek akcji poszukiwawczej i ratowniczej. W naszym kraju pomoc udzielana przez ratowników górskich jest bezpłatna. Narciarzom w Polsce przyda się innym zakres ochrony.

 OD odpowiedzialności cywilnej

To ubezpieczenie, które może nam się przydać nie tylko w kraju, ale także za granicą. Wśród tłumu narciarzy może zawsze dojść do zderzenia. Jeśli to my spowodowaliśmy to zderzenie musimy liczyć się z tym, że zostaniemy zobowiązani do pokrycia kosztów leczenia lub zakupu nowego sprzętu dla osoby, która została przez nas poszkodowana.Zapewni ochronę nie osobom trzecim, ale nam. Kiedy na skutek nieszczęśliwego wypadku odniesiemy kontuzję, to możemy liczyć na odszkodowanie. Taka pomoc może być bardzo potrzebna, jest jednak jeden warunek: aby była dla nas naprawdę korzystna, suma ubezpieczenia powinna być dość wysoka.

Polisa NNW

Wykupując polisę NNW z wysoką sumą ubezpieczenia zapłacimy wprawdzie wyższą składkę, ale na wypadek odniesienia poważnej kontuzji mamy pewność, że świadczenie także będzie wysokie. Nie warto więc w tym przypadku wybierać niskiej sumy ubezpieczenia. Im będzie ona wyższa, to mimo wyżej składki, będzie to dla nas bardziej korzystne. Zaleca się nawet, aby przy wykupowaniu polisy NNW wybierać maksymalną sumę ubezpieczenia, które proponuje wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie narciarskie nie jest bardzo drogie, zastanówmy się więc, czy warto z niego rezygnować.

Dodaj komentarz