Czy warto mieć polisę na życie?Życie obfituje w niespodzianki. Niekoniecznie są one miłe i pożądane. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy to co nas dotyka, rujnuje całe nasze dotychczasowe życie. Gdy spotyka nas jakieś nieszczęście, przypadek losu wypadek czy śmierć bliskiego, nie jest nam łatwo. Wraz z problemami emocjonalnymi i uczuciowymi mogą pojawić się kłopoty natury finansowej. Śmierć osoby, która utrzymywała rodzinę to cios, na który nie wszyscy są gotowi i nie wszyscy potrafią temu podołać. Chcąc złagodzić skutki podobnych sytuacji warto pomyśleć o zaletach, jakie ma polisa życie. W ramach takiego ubezpieczenia zazwyczaj znajdują się okoliczności, których pojawienie się w naszym życiu, może wywrócić je do góry nogami.

Wspominana śmierć żywiciela rodziny, nagła wskutek zawału serca, czy śmiertelnego wypadku, w większości polis na życie staje się warunkiem wypłaty odszkodowania. Takie dodatkowe pieniądze nie tylko pozwolą godnie pochować zmarłego, ale i zapewnią utrzymanie rodzinie przez jakiś czas.

Zakres ubezpieczenia

To najtragiczniejsza z możliwości, jaką przewidują ubezpieczenia na życie. Cecha tego rodzaju polis jest również to, że gwarantują wypłatę świadczeń z tytułu bardziej radosnych wydarzeń w życiu. Polisa na życie zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku narodzin dziecka. Dodatkowa suma pieniędzy może być spożytkowana w dowolny sposób, lecz w nawiązaniu do sytuacji, poświęcana jest głównie na zaspokojenie potrzeb nowego członka rodziny. A są one niemałe. Nowe łóżeczko, wózek, ubranka, mleko czy pieluchy nie kosztują mało.

Zastrzyk gotówki

Dodatkowy zastrzyk pieniędzy będzie znaczącym odciążeniem domowego budżetu. Na podobnych zasadach jak polisy indywidualne działają również grupowe ubezpieczenia na życie. Wykupywane najczęściej, w ramach wspólnej polisy grupowej, w zakładach pracy. Ich zakres świadczeń zasadniczo nie rożni się od polis kupowanych samodzielnie. Narodziny dziecka, pobyt w szpitalu czy wypadek w pracy, wpływający na niezdolność do pracy, decydują o wypłacie należnych świadczeń. Ubezpieczenie na życie, grupowe lub indywidualne, warto mieć.

Dodaj komentarz