Czy warto ubezpieczać nieruchomość?Pożar, powódź czy huragan to tylko niektóre żywioły posiadające niszczycielską siłę. W jednej chwili można stracić dorobek całego życia i niestety nikt nie ma na to wpływu. Mimo iż żadne ubezpieczenie nie jest w stanie uchronić nieruchomości czy inny wartościowych rzeczy to posiadając je, będzie można liczyć na pomoc finansową, która może nie w całości, lecz na pewno częściowo pozwoli na odbudowanie strat. Tragedie przydarzają się często i nigdy nie wiadomo, na kogo akurat trafią.

Dobrze dobrane ubezpieczenia domu pozwolą na szybką wypłatę gwarantowanej sumy, a co za tym idzie szybsze stanięcie na nogi. Nie warto, więc oszczędzać w tej kwestii, gdyż roczna składka nie zrujnuje budżetu, a żywioł może zrobić to w zaledwie kilka sekund.

Najlepsze ubezpieczenie

Szukając jak najlepszego ubezpieczenia, należy najpierw określić własne wymagania i potrzeby, bo to one w końcu są najważniejsze, na pewno kierowanie się jedynie niską składką nie wyjdzie na dobre. Pakiety, które będzie zawierało ubezpieczenie, zależą już od samego zainteresowanego. Prócz podstawowej ochrony właśnie przed niszczycielską siłą wody i ognia klienci wybierają także pakiety chroniące przed kradzieżą. Włamania do mieszkań czy domów prywatnych nie nalezą do rzadkości, więc taki wariant jest również bardzo atrakcyjny. Tanie ubezpieczenia nie będą gwarantowały wysokich odszkodowań, poza tym zakres ochronny również będzie bardzo ubogi. Nie mając rozeznania w tej dziedzinie warto dokładnie zapoznać się nie tylko z definicją samej pokosy, lecz także z możliwościami, o jakie dodatkowe pakiety można ją rozszerzyć.

Wkład finansowy

Wkład finansowy wcale nie będzie duży. Rocznie ubezpieczenie wyniesie od stu do kilkuset złotych w zależności, jaka umowa została podpisana. Nie są to duże pieniądze, a na pewno dzięki nim, w razie strat będzie można liczyć na szybkie wsparcie ubezpieczyciela. Na pewno z pomocą przyjdzie informator internetowy, bo nie tylko kalkulator ubezpieczeń OC jest dostępny, również zainteresowani dobrą polisą na nieruchomość mogą porównać ofertę kilku firm w zaledwie kilka minut. Umowy ubezpieczeniowe mogą zawierać wiele treści niezrozumiałych zwłaszcza dla osoby, która zdecydowała się po raz pierwszy zawrzeć polisę chroniąca dorobek życia. Jeśli zaistnieją wątpliwości, zawsze można skorzystać z pomocy agenta, który wyjaśni, jak i konkretnie doradzi. Warto również opłacić ubezpieczenie telefonu, komputera czy innych elektrycznych urządzeń o większej wartości, bo majątek to przecież nie tylko same mury domu, lecz także wnętrze i całe wyposażenie.

 

Dodaj komentarz