Czy warto ubezpieczyć sprzęt narciarski?Jeśli przed wyjazdem na narty decydujemy się wykupić ubezpieczenie, to najczęściej ograniczamy się jedynie do polisy chroniącej nas na wypadek zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku. Ale firmy ubezpieczeniowe mają dla narciarzy także ofertę, która umożliwia ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie sprzętu narciarskiego to różne firmy ubezpieczeniowe różnie pojmują to pojęcie. Dla jednej będą to narty, wiązania, kijki, gogle i buty, dla innej tylko narty z wiązaniami. Jakie elementy naszego wyposażenia zostaną objęte ubezpieczeniem zależy więc od firmy, w której wykupimy polisę. Warto nadmienić, że są także firmy, które ochroną obejmują także odzież narciarską. Dla osoby ubezpieczającej sprzęt narciarski polisa z szerokim zakresem ochrony jest oczywiście bardziej korzystna. Sprzęt możemy ubezpieczyć na wypadek kradzieży lub zniszczenia.

 Czy po kradzieży zawsze otrzymamy odszkodowanie?

Nawet ubezpieczając sprzęt narciarski na wypadek kradzieży nie w każdej sytuacji możemy liczyć na wypłacenie odszkodowania. Na pewno odszkodowanie zostanie wypłacone tym osobom, których sprzęt został skradziony:

z miejsca zakwaterowania – pod warunkiem, że był on przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu;

z dworcowej lub hotelowej przechowalni. Osoba zatrudniona w tych przechowalniach musi nam jednak wręczyć pokwitowanie, które okażemy ubezpieczycielowi po kradzieży;

po powierzeniu go profesjonalnemu przewoźnikowi. Tutaj także niezbędne jest pokwitowanie;

kiedy ulegliśmy wypadkowi lub zasłabliśmy i nie byliśmy w stanie odpowiednio go przypilnować.

 

Kiedy jeszcze otrzymamy odszkodowanie?

Sprzęt narciarski możemy ubezpieczyć także na wypadek zniszczenia. Wtedy odszkodowanie otrzymamy kiedy zostanie on zniszczony na skutek zejścia lawiny.

 

Kiedy odszkodowanie nie zostanie wypłacone?

Osoby, które utraciły swój sprzęt ponieważ go nie pilnowały lub były pod wpływem alkoholu nie mają co liczyć na odszkodowanie za skradziony sprzęt.

 

Ubezpieczając sprzęt narciarki warto szukać ubezpieczyciela, który ubezpiecza nie tylko narty i wiązania.

Dodaj komentarz