Oferta towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń na życie jest niezwykle obszerna. Oprócz klasycznych polis o charakterze ochronnym oferują oni także ubezpieczenia kapitałowe.

Popularność tych ubezpieczeń stale rośnie; są one droższe od tych klasycznych, ale z ich posiadaniem wiążą się pewne, wcale nie małe, korzyści. Czym tak naprawdę są tego ubezpieczenia? Co zyskamy wybierając właśnie je?

Inwestowanie nadwyżek kapitałowych

Przy wyborze polisy kapitałowej zostanie utworzone specjalne subkonto. Możemy na nie wpłacać dowolnej wysokości kwoty, jeśli mamy je w danym momencie do dyspozycji. W ten sposób jednocześnie powodujemy wzrost wartości samej polisy, ale też możemy oszczędzać.

Ochrona życia i zdrowia

Zapewnia to każdy rodzaj polisy na życie, taką ochronę dają nam także polisy kapitałowe. Pamiętajmy, że w zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych istnieje możliwość dokupowania różnorodnych opcji dodatkowych. Do opcji tych należy między innymi ubezpieczenia na wypadek hospitalizacji. Każda taka opcja dodatkowa zwiększa zakres ochrony.

Zabezpieczenie przyszłości

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znaleźć można wyjątkowo nowoczesne polisy, dzięki którym można gromadzić pieniądze i jednocześnie zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. To rozwiązanie pozwoli uzyskać odszkodowanie, kiedy rodzice utracą swoją sprawność na skutek nieszczęśliwego wypadku lub w chwili ich śmierci.

Gromadzimy kapitał na przyszłą emeryturę

Czy warto wybrać ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym?Wiele osób uważa, że w chwili obecnej jest to największa zaleta ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. Wybierając tą możliwość możemy odłożyć kapitał na przyszłą emeryturę; biorąc pod uwagę wyjątkowo niskie emerytury większości polskich emerytur, jest to rzeczywiście kusząca oferta. W świetle tych argumentów trudno będzie zaprzeczyć, że ubezpieczenie z funduszem kapitałowym jest rozwiązaniem mało korzystnym. Argumenty te trafiają do coraz większej grupy konsumentów zainteresowanych ubezpieczeniem na życie, które pozwoli im na jednoczesne gromadzenie pewnego kapitał na przyszłość.

Dodaj komentarz