Na raka umiera w naszym kraju bardzo wiele osób. Wśród nich wiele z nich to osoby bardzo młode, osoby w wieku dojrzałym i starsze. Choroby nowotworowe nie muszą kończyć się śmiercią, ale ich leczenie pochłania bardzo duże pieniądze, zwłaszcza wtedy, kiedy stosowane są nowoczesne metody terapii.

Metody te są bardzo rzadko refundowane przez NFZ. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych pojawiają się więc ubezpieczenia na wypadek raka. Czy są to polisy, które warto wykupić?

Skłonności rodzinne

Nad wybraniem ubezpieczenia na wypadek raka bardzo poważnie powinny zastanowić się osoby, które pochodzą z rodzin, w których były przypadki zachorowania na chorobę nowotworową. Przypadki tej choroby w rodzinie mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo, że my także zachorujemy.

Niezdrowy tryb życia

który wielu z nas prowadzi – brak wypoczynku, ciągły stres, brak ruchu, niezdrowa dieta – może sprzyjać rozwojowi chorób nowotworowych. Jeśli więc Ty także prowadzisz taki tryb życia – zastanów się, czy nie warto się zabezpieczyć podejmując decyzję o wykupieniu polisy na wypadek raka.

Wsparcie rodziny

Czy warto wykupić ubezpieczenie na wypadek raka?W przypadku raka ryzyko, że choroba zakończy się śmiercią jest bardzo duże. Warto więc pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o tym, że ubezpieczenia na wypadek raka zapewni finansowe wsparcie naszej rodzinie. Zdecydowana większość zakładów ubezpieczeń oferuje ubezpieczenia na wypadek raka. Często ubezpieczenie to jest dołączane do klasycznej polisy na życie. Rzadkością są odrębne polisy na wypadek raka. Decydując się na dołączenie do polisy ubezpieczenia na wypadek raka, towarzystwo ubezpieczeniowe podniesie nam składkę. Nie jest to jednak zwyżka na tyle duża, że nie damy rady unieść jej ciężaru. W bardzo wielu przypadkach taka polisa może nas jednak uchronić przed problemami finansowymi w czasie choroby czy w okresie rekonwalescencji. Może też być dużym wsparciem dla rodziny, kiedy nam nie uda się wygrać z chorobą. Zastanówmy się, czy opłaca nam się zrezygnować z możliwości dodatkowego ubezpieczenia się?

Dodaj komentarz