Czy wyjeżdżając na narty w polskie góry trzeba się dodatkowo ubezpieczyć?Na wykupienie ubezpieczenia przed wyjazdem w polskie góry decyduje się bardzo mało osób. Wiele z nich motywuje to tym, że przecież wszyscy i tak jesteśmy ubezpieczeni więc dodatkowe ubezpieczenie nie jest potrzebne. Czy tak jest naprawdę?

Fakt, że wszyscy (lub prawie wszyscy) jesteśmy objęci powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym wyjeżdżając na narty w rodzime góry nie musimy wykupować ubezpieczenia kosztów leczenia. Są jednak sytuacje kiedy dodatkowa polisa ubezpieczeniowa może nam się przydać.

 Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Kontuzja lub wypadek na stoku może przytrafić się nawet bardzo wytrawnym narciarzom. W efekcie tych zdarzeń możemy odnieść poważny uszczerbek na zdrowiu, który pociągnie za sobą kosztowne leczenie i długą rehabilitację. Jeśli jednak przed wyjazdem wykupiliśmy polisę NNW to nasz ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, które pomoże nam w tej trudnej sytuacji. Jak wysokie odszkodowanie otrzymamy zależy od dwóch czynników:

określonego w procentach uszczerbku na zdrowiu;

sumy ubezpieczenia.

 Ubezpieczenie OC

Samotność na stoku to raczej nie możliwe. Zawsze jeździmy w towarzystwie innych osób. Zawsze więc istnieje ryzyko, że w czasie jazdy wyrządzimy jakąś szkodę innemu narciarzowi. Szkoda ta może zostać przez nas wyrządzona na zdrowiu lub sprzęcie tej osoby. Wtedy możemy liczyć się ze skutkami finansowymi. Posiadając polisę OC koszty leczenia osoby poszkodowanej, odszkodowanie za zniszczony sprzęt narciarski przejmie firma ubezpieczeniowa.

 Dodatkowe opcje ubezpieczenia

Polisa NNW i OC to nie cała oferta ubezpieczeń dla narciarzy. Wyjeżdżając na narty możemy także ubezpieczyć swój sprzęt narciarski na wypadek zniszczenia lub kradzieży. Z kolei osoby, które decydują się na uprawianie narciarstwa ekstremalnego, czyli na jeżdżenie poza wyznaczonymi trasami mogą zastanowić się nad rozszerzeniem polisy o taką okoliczność. W tym przypadku chodzi o tak zwaną zwyżkę stawki. Ubezpieczenie narciarskie zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz