Wiele klinik i poradni medycznych, aby zyskać stałego klienta, coraz częściej ma w swojej ofercie usługi pakietowe, ujęte w tak zwany abonament medyczny. Działa on na podobnej zasadzie, jak każdy inny rodzaj abonamentu, to jest usługi opłacanej określoną kwotą, w ramach której mamy do dyspozycji wybrany przez siebie lub określony przez sprzedawcę obszar usług. Na przykład w ramach abonamentu komórkowego mamy do dyspozycji określoną ilość minut na rozmowy i określona ilość smsów do wysłania.

Zasady działania

Na podobnej zasadzie działa abonament medyczny. Decydując się na niego jesteśmy w pewien sposób związani z dana poradnia czy kliniką. Ewentualnie możemy wykonać potrzebne nam badania w podlegających im przychodniach, o ile zasady, według których działa nasz abonament medyczny, obejmują takie opcje. Rozwiązanie takie jest dla nas korzystne. Często usługi abonamentowe mają w swojej ofercie poradnie, w których przyjmuje wielu różnych lekarzy specjalistów. Taka cykliczna usługa upoważnia nas do korzystania z ich porad. Zwykle takie abonamenty medyczne wykupują swoim pracownikom zakłady pracy lub firmy, w których są oni zatrudnieni. To swego rodzaju dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Objecie nim większej liczby osób jednocześnie wpływa na jego cenę. Jest korzystniejsza, im więcej chętnych zdecyduje się z niej skorzystać.

Okazyjne ceny

Zwykle ceny abonamentów medycznych są okazyjne. Wykupienie abonamentu kosztuje nas taniej, niż pojedyncze prywatne wizyty u lekarzy. Usługi w pakietach często objęte są dodatkowymi promocjami. Nic więc dziwnego, że wykupuje się jej grupowo i indywidualnie. Abonament medyczny daje nam pewność, że zostaniemy przyjęcie przez lekarza, bez względu na okoliczności. Takie dodatkowe ubezpieczenie często zawiera w swojej ofercie gratisowe badania kontrolne, na przykład badanie krwi raz w roku albo bezpłatny przegląd stanu uzębienia. Wizyta bezpłatna jest formą zachęty, a dla nas okazją, by skontrolować swój stan zdrowia. To niezwykle praktyczne rozwiązanie. Korzystne i dla przychodni oferującej pakiety medyczne, jak i dla jej pacjentów.

Dodaj komentarz