Czym jest OC kalkulator?Standardowo kalkulator kojarzy się z niewielkim urządzeniem, przy pomocy którego można wykonywać różnego rodzaju obliczenia. Przy jego pomocy większość matematycznych kalkulacji staje się łatwiejsza i może być szybciej wykonywana niż na przykład liczenie w pamięci lub za pomocą kartki i długopisu. Kalkulator jest także narzędziem wykorzystywanym przez agentów ubezpieczeniowych do obliczania wysokości składki ubezpieczeniowej. Kalkulator ubezpieczeń OC czy innych rodzajów ubezpieczeń stanowi niezbędny pomocnik w pracy każdej agencji ubezpieczeniowej. Jest pomocny również dla zwykłych klientów takich właśnie agencji.

Obliczanie składek

Ze względu na to, że współczesna rzeczywistość wymaga od większości firm posiadania stron internetowych; dzięki nim pozyskują klientów, jest do nich szerszy dostęp, takie kalkulatory ubezpieczenia dostępne są również na takich stronach właśnie. Chcąc poznać wysokość składki ubezpieczenia samochodu, w konkretnej firmie, możemy albo udać się do jej placówki stacjonarnej, albo odwiedzić jej stronę internetową. Tam samodzielnie, dzięki umieszczonym wskazówkom możemy obliczyć wysokość składki interesującego nas ubezpieczenia. Nie da się tego zrobić tak po prostu. Do obliczenia wysokości składki niezbędne są informacje dotyczące i pojazdu ubezpieczanego, i ubezpieczającego, którym bardzo często jest kierowca i posiadacz samochodu. Choć niekoniecznie, gdyż ubezpieczyć samochód może osoba upoważniona do tego, ani kierowca, ani jego posiadacz.

Wiek i doświadczenie kierowcy

Kalkulator ubezpieczeń OC wyliczy składkę odpowiadająca naszym warunkom i dostosowaną do naszego konkretnego przypadku. Uwzględniając przy tym wiek kierowcy i jego doświadczenie, wysokość uzyskanych zniżek, a także dane samochodu (rok produkcji, przebieg, pojemność silnika i inne parametry techniczne; ich rodzaj zależy od firmy ubezpieczeniowej). To, co w jednej może wpływać na obniżenie składki, w innej może powodować jej podwyższenie. Bez względu jednak na to kalkulator ubezpieczeń wyliczy składkę taką, jaka zapłacona być powinna.

Dodaj komentarz