Czym jest polisa zdrowotna?Polisa zdrowotna oferowana jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Okazuje się, że podobny produkt znajduje się w ofercie większości ubezpieczycieli prosperujących na polskim rynku. W dużej mierze jest to spowodowane faktem, że podobne rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wobec czego wiele osób decyduje się na skorzystanie z niego. Najprościej rzecz ujmując polisa to nic innego jak produkt ubezpieczeniowy. Jest on swego rodzaju usługa finansową, która polega na tym, że w razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego ubezpieczyciel pokrywa koszty opieki zdrowotnej z tym związane.

Umowa z ubezpieczycielem

Ponadto warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczyciele podpisują umowy z kilkunastoma firmami, które zajmują się świadczeniem usługi medycznej – chodzi tutaj przede wszystkim o placówki publiczne, co niewątpliwie stanowi udogodnienie dla samego klienta. Musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że zakres polisy zdrowotnej zależny jest od wariantu proponowanego przez ubezpieczyciela. Nie należy również zapominać o fakcie, że polisa jest w stanie obejmować dostęp do świadczeń ambulatoryjnych, np. konsultacji lekarzy specjalistów lub badań diagnostycznych, wypłatę świadczenia o charakterze jednorazowym w przypadku choroby albo wypadku, a także leczenie szpitalne.

Abonament medyczny

Warto jest jednak zdawać sobie sprawę odnośnie różnic pomiędzy abonament medyczny, a ubezpieczeniem medycznym realizowanym u ubezpieczyciela. Polisa ubezpieczenia medycznego to również usługa mająca nieco inny charakter niż w przypadku abonamentu medycznego. Ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia medycznego zobowiązuje się do pokrycia kosztów usług medycznych w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego, w zamian za uiszczaną przez ubezpieczonego składkę. Wiele cennych informacji w temacie jesteśmy w stanie pozyskać ze stron internetowych, gdzie swoimi doświadczeniami i opiniami dzielą się osoby, które już dotychczas skorzystały z podobnych usług.

Dodaj komentarz