Dlaczego Polacy decydują się na ubezpieczenie AC?Posiadając samochód trzeba być przygotowanym na to, że jego zakup był dopiero początkiem kosztów, które trzeba będzie ponieść, aby móc go bezpiecznie użytkować. Każdy kierowca jest zobowiązany do płacenia OC, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej, spośród nich decyduje się wydać także pieniądze na ubezpieczenie Autocasco. Dlaczego płacą skoro nie muszą? I czego w ogóle dotyczy ta ochrona?

AC kierowane jest dla każdego kierowcy, którego samochód jest zarejestrowany i można bez problemu poruszać się nim na terenie Polski. Choć istnieją sytuacje, kiedy tego typu ubezpieczenie wykorzystywane jest przez właścicieli pojazdów wolnobieżnych, których nie dotyczy obowiązek rejestracji. Kierowcy wolą dmuchać na zimne i wydają dodatkowe pieniądze w razie potencjalnej kradzieży auta, zniszczenia go lub uszkodzenia. Obecnie jest coraz więcej przezornych kierowców, którzy zdają sobie sprawę z ilości kolizji na drogach.

Ubezpieczenie autocasco

Najważniejsze jest to, że ubezpieczenie autocasco obejmuje także różne dodatkowe czynności, za które w innym przypadku trzeba by było zapłacić. Należą do nich, choćby holowanie samochodu, czy też korzystanie z parkingu strzeżonego. Co ciekawe niektóre firmy ubezpieczające (przykładowo Gothear) dbają nawet o takie problemy, jak zgubienie kluczyków do samochodu. Dzięki czemu nie trzeba przejmować się ich kosztem.

Umowa ubezpieczeniowa

Warto tuż przed momentem zawarcia umowy z ubezpieczycielem auta, dowiedzieć się, jak wygląda sam proces likwidacji szkód. Przede wszystkim, dlatego że każda firma ma odrobinę inne zasady. Miejsce, w którym będą one najkorzystniejsze powinno być znacznym argumentem przemawiającym za wybraniem owej firmy. Dobrze, jeśli klient, tak jak w przypadku Gothear, ma do wyboru dwa warianty, które zależne są od wieku ubezpieczonego samochodu. I tak też, kiedy auto ma mniej niż trzy lata, to pokrywane są koszty naprawy w autoryzowanej stacji, a kiedy jest starszy, można w ekspresowym tempie uzyskać pieniądze na likwidację szkód.

W dzisiejszych czasach warto brać pod uwagę każdą dodatkową formę ochrony samochodu. Jednak najważniejsze, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Dodaj komentarz