Dlaczego warto kupić pilarkę Husqvarna?

Do pracy w sadzie albo ogrodzie przydaje się spalinowa piła łańcuchowa. Pilarki są narzędziami stosowanymi bardzo powszechnie, stąd też liczba ich producentów jest bardzo duża. Bardzo chętnie kupowane są wyjątkowo wydajne i niezawodne pilarki marki Husqvarna. Husqvarna to szwedzka firma z długimi tradycjami, która produkuje pilarki od lat 50. XX wieku.

Kupujemy pierwszą pilarkę

Pilarki to narzędzia, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Podejmując decyzję o zakupie tego urządzenia warto stawiać na modele, w których producent zastosował rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Takie rozwiązania w swoich pilarkach od dawna stosuje Husqvarna. Automatyczny hamulec łańcucha to jedno z tych rozwiązań. Funkcja Trio Break  umożliwia włączenia hamulca na 3 sposoby. Ten innowacyjny system hamulcowy może zostać uruchomiony mechanicznie prawą lub lewą ręką użytkownika albo siłą bezwładności. Hamulec włączy się automatycznie także wtedy, gdy podczas pracy użytkownik potknie się. Osoby, które przy pomocy pilarki będą wykonywać wiele prac z pewnością będą szukać modelu, który zużywa mało paliwa. Taka pilarkę można znaleźć wśród nowych modeli wprowadzonych przez Husqvarnę. U dealerów Husqvarny dostępne są modele pilarek z systemem AutoTune. Praca gaźnika kontrolowana jest przez procesor; pilarka z tym systemem zużywa mniej paliwa, emituje mniej spalin.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Opisane wyżej rozwiązania są niezwykle przydatne, ale wybierając pilarkę należy zwrócić uwagę także na kilka innych kwestii. Ważna jest długość prowadnicy oraz moc pilarki. W przypadku, gdy szukamy pilarki do prac wokół domu powinniśmy zainteresować się narzędziami, które maja moc od 2 do 3 kW.  Do drobnych prac wystarczająca jest także pilarka, która ma prowadnicę łańcucha długości od 30 do 40 centymetrów.

Pilarki Husqvarna kupowane są w Polsce bardzo chętnie. Są to urządzenia niezawodne; w najnowszych modelach producent zastosował szereg rozwiązań, które zwiększyły bezpieczeństwo korzystania z tych narzędzi.

Dodaj komentarz