Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną?Już od wielu lat Polacy mogą podróżować bez większych ograniczeń. Dzisiaj wyjeżdżamy nie tylko do sąsiednich państw, ale również do tych, które leżą na drugim krańcu świata. Rośnie również nasza świadomość – dzięki temu coraz częściej decydujemy się na wykupienie polisy turystycznej. Poniżej garść powodów, dla których na wykupieniu polisy turystycznej nie warto oszczędzać.

Ubezpieczenie turystyczne to pewność, że nie zostaniemy w potrzebie bez pomocy medycznej lub nie będziemy musieli za nią słono zapłacić. W przypadku osób wyjeżdżających do państw leżących na terenie Unii Europejskiej częściowym rozwiązaniem jest karta EKUZ, ale trzeba pamiętać, że nie zapewnia ona transportu medycznego do kraju. Dodatkowa polisa zapewni bezpłatną pomoc medyczną na całym świecie i transport medyczny, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

 Akcje ratownicze w górach

Za pomoc polskich ratowników górskich nie są pobierane opłaty. Nie w każdym kraju jednak sytuacja ta wygląda tak samo. Już u naszych sąsiadów – na Słowacji – za pomoc ratowników górskich trzeba zapłacić. Trzeba przy tym pamiętać, że często kwoty te potrafią osiągać naprawdę wielkie rozmiary. Dlatego tak ważne jest, aby wyjeżdżając poza granice Polski i decydując się na wypoczynek w górach, nie zapominać o ubezpieczeniu turystycznym. Zapewni ono bezpłatną pomoc nawet w warunkach górskich.

 Ubezpieczenie bagażu

Podczas wakacji nasz bagaż może zaginąć, może zostać skradziony lub może dotrzeć we wskazane miejsce z dużym opóźnieniem. W każdym z tych przypadków sytuację może uratować ubezpieczenie turystyczny z dodatkową opcją ubezpieczenia bagażu. Decydując się na taką polisę, nie trzeba martwić się, że nasz bagaż zaginął – towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszelkie straty. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku kradzieży odszkodowanie wypłacane jest tylko wówczas, kiedy bagaż zniknąć z hotelowego pokoju, luku bagażowego lub profesjonalnej przechowalni. Pozostawienie walizek w dowolnie wybranym miejscu nie zapewni nam odszkodowania w przypadku ich kradzieży.

Dodaj komentarz