Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?Mimo że liczba osób wykupujących ubezpieczenie przed wyjazdem na urlop zwiększa się, to wciąż jest sporo osób, które uważają, że takiego specjalnego ubezpieczenia nie potrzebują. Ale ubezpieczenie turystyczne jest dobrym rozwiązaniem, powodów, dla których warto je wykupić je co najmniej kilka.

Wyjeżdżając na urlop musimy być przygotowani, że możemy zachorować. Wypoczynek w kraju, czy w jednym z krajów Unii Europejskiej nie jest problemem. W kraju wszyscy mamy ubezpieczenie zdrowotne, w państwach Unii taką pomoc otrzymamy dzięki karcie EKUZ. Ale już poza krajami Unii – w Tunezji czy w Egipcie – możemy mieć problem. Bez prywatnego ubezpieczenia będziemy musieli za pomoc medyczną słono zapłacić.

 Transport medyczny

Karta EKUZ nie pokrywa kosztów takiego transportu. Warto więc ubezpieczyć się na taką ewentualność, gdyż może się okazać, że w razie choroby będziemy musieli wrócić do kraju pod opieką pielęgniarki bądź lekarza. Bez polisy będzie nas to bardzo drogo kosztować, z polisą koszt takiego transportu pokryje ubezpieczyciel.

 Działalność ratowników górskich

W Polsce polisa na wypadek akcji ratowników górskich jest zbędna, wszelkie akcje są darmowe. Ale już u naszych południowych sąsiadów, na Słowacji, za takie akcje wystawiane są turystom rachunki. Z polisą turystyczną będziemy mogli spać spokojnie: koszty akcji zostaną pokryte przez ubezpieczyciela nawet wtedy, kiedy do akcji konieczne było użycie przez ratowników śmigłowca.

 Kradzież sprzętu

Może przydarzyć się nam wszędzie, nawet w renomowanym ośrodku narciarskim. Jeśli nasz sprzęt zniknie z przechowalni, to mając polisę ubezpieczeniową nasze straty zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową. Kradzież sprzętu nie zepsuje nam dalszego wypoczynku. Opisane sytuacje to tylko nieliczne zdarzenia, które mogą nam się przydarzyć i przed skutkami, których może nas chronić ubezpieczenie turystyczne. Czyż więc nie warto go wykupić, aby móc wypoczywać w spokoju ciesząc się z możliwości spokojnego wypoczynku?

 

Dodaj komentarz