O ubezpieczeniach społecznych w ostatnim czasie jest głośno. Każdy wie, o co chodzi, jednak stając przed faktem wyboru, bardzo łatwo można dać się nabrać, bo wiele towarzystw ubezpieczeniowych kusi potencjalnych klientów obietnicami, które niestety nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Przed podpisaniem umowy warto, więc dokładnie przeanalizować jej treść, wcześniej uzgodnić wysokość składek, a także dopisać do niej męża, żonę i dzieci. Polisy ubezpieczeniowe, które mają chronić całą rodzinę, nie są wcale droższe. Składka jest stała, nawet w przypadku wieloosobowego ubezpieczenia.

Klasyczne ubezpieczenia

Klasyczne ubezpieczenie, jakie jest zakupywane w celu ochrony zdrowia, jak i życia. W przypadku powstania szkody bądź śmierci najbliższym zostanie wypłacone odszkodowanie, w zależności, na jaką sumę opiewało ubezpieczenie, lecz zazwyczaj jest to kilka tysięcy złotych. Kwota jest uzależniona od osoby wykupującej polisę i może być różna. Czas, na jaki zawierana jest, także może być indywidualnie wybrany przez osobę zainteresowaną. Ubezpieczenie może być zawarte na trzydzieści lat bądź do osiągnięcia określonego wieku. Trzeba jednak pamiętać, iż jeśli w przeciągu trwania ubezpieczenia nie wydarzy się żadna sytuacja, wpłacane przez lata składki przepadają. Obecnie istnieje wiele różnych polis. Bardziej zamożni kuszą się na ubezpieczenie na życie i dożycie bądź wykupują dodatkowy pakiet NNW.

Wysokość składek ubezpieczeniowych

Składki niestety są wyższe niż przy standardowych produktach, lecz taka polisa daje o wiele więcej możliwości, tak samo, jak polisy, dzięki którym można pomnażać oszczędności, nie tracąc przy tym gwarancji ochrony życia, tzw. polisy inwestycyjne. Decydując się, na prywatna polisę trzeba pamiętać, iż ubezpieczenie zdrowotne za granicą kraju wygasa. Wybierając się w podróż, należy wykupić sobie osobne, dodatkowe ubezpieczenie, które będzie zabezpieczało na wypadek zdarzeń powstałych w innym państwie. Krótko mówiąc, chcąc dodatkowo zapewnić sobie i rodzinie bezpieczeństwo, na co dzień najlepiej jest wybrać się do ubezpieczyciela i zapytać o szczegóły.

Dodaj komentarz