Dobre ubezpieczenia miłośnika narciarstwaZima to czas, kiedy wielu z nas decyduje się na wyjazd na narty. Z całą pewnością jest to piękny sport, który dostarcza ogromnych emocji. Warto jednak pamiętać, że jest to także sport urazowy, a w związku z tym może wiązać się z ryzykiem kontuzji lub wypadku. Dlatego dzisiaj towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia narciarskie, które zapewnią bezpieczeństwo i pozwolą w pełni oddać się białemu szaleństwu.

Decydując się na wykupienie polisy narciarskiej, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że oferty poszczególnych towarzystw się między sobą różnią. Do tego w każdej firmie ubezpieczeniowej dostępne są różne opcje ubezpieczeniowe. Dlatego trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę, aby zakupić naprawdę porządną polisę.

 Koszty ubezpieczenia

Szerokość oferty zawsze wpływa na wysokość składki, którą trzeba będzie opłacić. Im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym oczywiście wyższa składka. Składka rośnie także wraz z wysokością sumy ubezpieczenia. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka ochrona ubezpieczeniowa będzie nam potrzebna i czy aby na pewno opłaca się wybierać polisę najdroższą. Warto pamiętać, że pracownik firmy ubezpieczeniowej będzie bez wątpienia namawiał nas na polisę najdroższą.

 Stopień ryzyka

Firmy ubezpieczeniowe przy ustalaniu wysokości składki zawsze biorą pod uwagę stopień ryzyka, który muszą ponieść. Wpływa na nie w tym wypadku styl jazdy, który preferujemy. Osoby jeżdżące po wyznaczonych trasach nie muszą obawiać się zwyżki. Ci jednak, którzy uwielbiają jazdę poza wytyczonymi nartostradami muszą liczyć się z zastosowaniem zwyżki. Trzeba jednak pamiętać, że w ich przypadku ryzyko kontuzji jest jeszcze większe więc ochrona ubezpieczeniowa powinna być szersza. Wykupując polisę narciarską, warto zastanowić się nad wykupieniem opcji dodatkowych. Zalicza się do nich między innymi ubezpieczenie sprzętu narciarskiego oraz ubezpieczenie assistance. To ostatnie przyda się, jeśli na narty jedziemy poza granice Polski i to własny samochodem.

Dodaj komentarz