Dobrowolne ubezpieczenie majątkuW naszym kraju ubezpieczenie nieruchomości, jak i całego posiadanego majątku można powiedzieć, iż należy już do tradycji i, mimo że nie jest obowiązkowe, to coraz więcej osób decyduje się na opłacenie takiej polisy, by w razie zdarzenia losowego móc odzyskać przynajmniej część utraconej wartości rzeczy. Prócz polisy na samochód taki rodzaj ubezpieczenia jest najpopularniejszy i nic dziwnego każdy woli dmuchać na zimne.

Obecnie polisa ubezpieczeniowa nie jest już tak mocno ograniczona, jak miało to miejsce kilka lat temu, to znaczy prócz podstawowej ochrony przed ogniem czy innymi żywiołami każdy zainteresowany może wykupić również pakiet chroniący przed włamaniem, czy innymi zdarzeniami, które powstaną z powodu ingerencji osób trzecich. Mieszkanie czy inne kosztowne wyposażenie jest niekiedy całym majątkiem, więc oszczędzanie na ubezpieczeniu jest bardzo nierozważnym posunięciem, zwłaszcza, iż nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do tragedii.

Ubezpieczenie majątkowe

Szukając najlepszego ubezpieczenia majątkowego warto wybierać takie, które po zdarzeniu w sposób szybki pozwoli poszkodowanemu przywrócić zniszczony lub utracony majątek do stanu pierwotnego. Niestety osoby, które szukają oszczędności, często rezygnują z takiego ubezpieczenia, sądząc, iż jest to tylko zbędny wydatek, co w wielu przypadkach prowadzi do utraty całego majątku bez możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe do jego odbudowy. Dobrze, że takie przekonanie posiada tylko niewielki procent społeczeństwa, o czym świadczy wciąż rosnąca chęć podpisywania polis dobrowolnych na coraz wyższe kwoty. Cóż, ubezpieczenie majątku i nieruchomości powinno być obowiązkowe tak samo, jak ubezpieczenie samochodu, jednak w naszym kraju jest to czyn dobrowolny, bo umowa ubezpieczeniowa leży już w gestii każdego właściciela.

Wartość

Każdy zainteresowany, który zdecyduje się ją zawrzeć, powinien w sposób szczególny zwrócić uwagę na jej zawartość, to jest, jaki zakres ochrony posiada i jaka kwota zostanie wypłacona w razie konieczności i w jakim czasie. Nie tylko sam dom czy mieszkanie jest ważne, bo rzeczy wartościowe znajdujące się w środku również można w odpowiedni sposób objąć ochroną, a ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, telefonów, obrazów czy wszystkich kosztowności wcale nie jest drogą inwestycją. Wszystko można zawrzeć w jednej umowie i płacić tylko jedną składkę. Obecnie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje taką możliwość, więc warto wykazać się zdrowym rozsądkiem i wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane ściśle do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz