Dodatkowe gwarancjeKupując nową rzecz, mebel, ubranie czy kino domowe, chcielibyśmy, żeby służyło nam ono jak najdłużej, żeby jak najdłużej było w idealnym stanie. Przerażają nas myśli o zniszczeniach czy awariach. Boimy się, ile może kosztować naprawa nowoczesnego telewizora, na który oszczędzaliśmy przez cały rok. O ile mebli, ubrań czy butów nie da się ubezpieczyć, o tyle sprzęt elektroniczny, telefon czy komputer już tak. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, choć pojawiło się stosunkowo nie dawno, staje się coraz popularniejszą i coraz częściej kupowana forma polisy ubezpieczeniowej.

Nowinki techniczne

Wszystkie nowinki techniczne są atrakcyjne dla kupujących. Każdy chciałby mieć jak najbardziej nowoczesny telewizor, jak najcichszy odkurzacz, jak najszybszy komputer, jak najlepszy aparat fotograficzny czy jak najbardziej nowoczesny telefon komórkowy. Wszystkie te rzeczy, choć nadążające za potrzebami ludzi i duchem czasów mają to do siebie, że są coraz bardziej awaryjne, coraz bardziej delikatne. W związku z tym punkty dystrybucji, chcąc swoim klientom zaoszczędzić nieprzewidzianych kosztów i dać im gwarancję dłuższej używalności danego sprzętu, proponują im dodatkowe ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Zazwyczaj ubezpieczenie takie nie należy do najtańszych. Znacznie podnosi koszt zakupu danego sprzętu. Ale z drugiej strony dodatkowa gwarancja wydłuża ochronę o dodatkowe trzy lata (zazwyczaj zamiast dwóch lat gwarancji zyskujemy pięcioletni okres ochrony gwarancyjnej).

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Rozwiązania takie są popularne, gdyż żywotność i odporność na zniszczenia tych najnowocześniejszych urządzeń jest naprawdę ograniczona. Jeśli ktoś jest skłonny zapłacić za super nowoczesny telefon ponad trzy tysiące złotych, nie będzie długo się zastanawiał i wykupi dodatkowe ubezpieczenie telefonu. Wtedy żadne zadrapanie czy upadek nie doprowadzi go do skrajnej rozpaczy. Dodatkowa gwarancja zapewni mu bezpłatną naprawę (z użyciem oryginalnych części) w ramach serwisu lub wymianę telefonu na nowy. To rozwiązanie wygodne i dające poczucie ochrony, opłaconej dodatkowo, ale zawsze ochrony.

Dodaj komentarz