dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjneJak wiadomo podstawowym, a zarazem obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Niemniej jednak każdy z nas wie, iż agencje ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie szereg innych, dodatkowych opcji dla swoich klientów, z czego wiele jest zupełnie nieprzydatnych. Ja przedstawię jednak te, które wydają się ciekawe oraz przydatne i być może okażą się dla wielu zbawienne. Pierwszą z nich jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Nie tylko osoby, które spędzają za kierownicą większość swojego dnia powinny się na nie zdecydować, ale również ludzie sporadycznie prowadzący samochód. Wypadek może zdarzyć się każdemu i nigdy nie wiadomo, kiedy on nastąpi. Nawet zachowując zawsze maksymalną ostrożność można trafić na kogoś, kto wjedzie w nasz samochód i poważnie nas pogruchocze. Odszkodowanie NNW może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia finansując na przykład kosztowną rehabilitację, której nie potrafi zapewnić służba zdrowia. W najgorszym wypadku, czyli naszej śmierci kwota z ubezpieczenia zostanie wypłacona rodzinie, co zapewni im zabezpieczenie finansowe do pewnego stopnia, które pozwoli im uporać się ze stratą bliskiej osoby. Drugą opcją jest Assistance, czyli usługa, która ma coraz więcej zwolenników.

Niektóre agencje nawet dodają ją gratis do ubezpieczenia OC i Autocasco, jednak wtedy jego wersja jest znacznie okrojona. Pełne ubezpieczenia Assistance pokrywa wszelkie koszty związane z nieprzyjemnymi zdarzeniami związanymi na drodze. Między innymi mając wykupiony pełen pakiet możemy liczyć, iż nasz zepsuty samochód zostanie odholowany, my otrzymamy pojazd zastępczy, a w przypadku gdy jesteśmy w podróży możemy liczyć nawet na darmowy nocleg. Ponadto w przypadku, gdy awaria nie jest poważna może zostać naprawiona na miejscu. Opcja Assistance ma nawet taką usługę jak dostawa paliwa w skazane miejsce lub pomoc przy otwarciu samochodu, gdy zatrzaśniemy swoje kluczyki.

Jak widać towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w pomysłach na to, jak przekonać swoich klientów do wydania kilku złotych więcej na swój samochód i idzie im to całkiem sprawnie, ponieważ ludzie korzystają z tych dodatkowych pakietów.

Dodaj komentarz