Dodatkowe ubezpieczenie dla dzieckaNowy rok szkolny to czas, w którym rodzice szczególnie zastanawiają się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia nnw dla dziecka. Co prawda przyjęło się, że ubezpieczenie dziecka wybierane jest przez szkołę, ale warto zastanowić się nad rozszerzeniem tej ochrony. W końcu niekiedy może ona okazać się zupełnie niewystarczająca. Najczęściej placówki szkolne decydują się na ubezpieczenia grupowe o najmniejszych sumach ubezpieczeń. Tymczasem dane statystyczne nie pozostawiają żadnych złudzeń – nieszczęśliwe wypadki to niemalże codzienność w szkołach.

Nieszczęśliwe wypadki

Tylko w minionym roku doszło do 71,6 tys. takich zdarzeń, z których najwięcej (31 tys.) wydarzyło się na terenie szkoły podstawowej. Dlatego też warto pomyśleć o wyborze odpowiedniej polisy, która w razie wypadku złagodzi jego przykre konsekwencje. W Polsce polisa ubezpieczeniowa dla uczniów załatwiana jest przez szkołę. Ponadto sami rodzice nie są zdziwieni, kiedy na początku roku szkolnego widzą na drzwiach sekretariatu kartkę jaka mówi o konieczności wpłaty kilkudziesięciu złotych na ubezpieczenie. Szkoły najczęściej decydują się na ubezpieczenie grupowe nnw o najmniejszych sumach ubezpieczeń.

Dobrowolne ubezpieczenie

Z kolei samo ubezpieczenie tego typu jest zupełnie dobrowolne – szkoły nie mają bowiem obowiązku ubezpieczania uczniów. Choć ubezpieczenia nnw są w pełni wartościowe i potrzebne, to warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu polisa grupowa nie będzie w stanie zrefundować wszystkich uszczerbków na zdrowiu. Prawdopodobnie nie obejmie również kosztów leczenia czy dodatkowej rehabilitacji. A jak wiadomo rozczarowanie rodziny poszkodowanego dziecka może spowodować również niska wartość odszkodowania z polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zanim więc zdecydujesz się zapłacić za proponowane przez szkołę ubezpieczenia, to zdecydowanie warto jest zapoznać się z jego warunkami i zastanowić się nad wykupieniem dodatkowej polisy.

Dodaj komentarz