Fundusze inwestycyjne – co i jak?Fundusze inwestycyjne to sposób na zarobienie pieniędzy. Inwestować za pośrednictwem funduszy może w zasadzie każdy, kto dysponuje jakimś zasobem środków pieniężnych. Można inwestować kwoty ogromne lub niewielkie, ryzykując lub wybierając w miarę stabilne rozwiązanie. Fundusz inwestycyjny to sposób na pomnażanie oszczędności. To produkt rynku finansowego, po który sięgają i wielcy przedsiębiorcy i zwykli, pracujący na etatach ludzie. Jednak odnalezienie się na ryku funduszy wymaga, choć minimalnej, wiedzy na temat ich funkcjonowania. Dzięki niej szanse na utratę zainwestowanych pieniędzy są mniejsze, a szanse zysków większe.

Bezpieczne lokaty

Rynek funduszy oferuje produkty dla różnego rodzaju inwestorów. Bogatych i nie. Ma w swojej ofercie fundusze, w które ryzyko inwestycji jest większe, ale i takie, które są lokatami bezpiecznymi, zapewniającymi mały, ale zawsze zysk. Przykładem takiego funduszu jest fundusz inwestycyjny otwarty. Jest to fundusz, jak sama nazwa mówi, dostępny dla każdego. Zainwestować tu można dowolną ilość środków. Jednocześnie jego cechą jest to, iż przynosi zyski nieco mniejsze niż na przykład fundusz inwestycyjny zamknięty. Fundusz parasolowy czy fundusz stabilnego wzrostu są produktami dla osób chcących uniknąć ryzyka utraty zainwestowanych pieniędzy.

Pewne zyski

To lokaty dajce niewysokie, ale pewne zyski. Tu prawdopodobieństwo straty jest znikome. Dla wielu inwestorów niewielki, ale gwarantowany zysk jest bardziej przekonujący, niż duża, dająca podwoić czy potroić wyłożoną kwotę inwestycja, która niesie ze sobą spore ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy. Zasadą działania funduszy inwestycyjnych jest to, że powierzając pieniądze funduszowi, zlecamy ich dyspozycję. Nie możemy sami decydować o tym, ile udziałów czy obligacji w danym towarzystwie będziemy posiadać, na czym będziemy zarabiać. Dbają o to inni, posiadający na ten temat wiedzę specjaliści. Ich zadaniem jest takie lokowanie środków, by fundusz przynosił, jak największe zyski, a straty były minimalne lub najlepiej żadne. Co daje zarobek i inwestorom i udziałowcom.

Dodaj komentarz