Inwestowanie pieniędzy do tej pory kojarzyło nam się wyłącznie z lokatami, niemniej jednak to nie jedyny, skuteczny sposób inwestowania. Jest jeszcze wiele innych i każdy różni się od siebie jakimiś parametrami. Pamiętajmy, że w lokatach chodzi zazwyczaj o to, żeby zainwestować pieniądze jednej osoby, zazwyczaj nie jest ich dużo, to też wynik takiej inwestycji też jest niewielki.

Możemy zgarnąć maksymalnie 2 do 2.5%, a więc nie jest to dużo. Dlatego też znacznie lepiej jest, jeżeli zdecydujemy się połączyć siły z kimś innym, bo dzięki temu będziemy mogli zarabiać więcej. Do tego służy właśnie fundusz inwestycyjny, który możemy z powodzeniem wykorzystać do zarabiania. Z funduszem takim nasze zarobki są wielokrotnie wyższe.

 Fundusze otwarte i zamknięte

Możemy wyróżnić otwarte i zamknięte fundusze, czyli takie, do których może przystąpić każdy i takie, do których dostęp ma tylko ograniczona liczba osób. Te pierwsze zazwyczaj dają szansę na mniejszy zysk, te drugie natomiast pozwalają nam naprawdę dużo zarobić. Z funduszami jest tak, że inwestuje w nie duża ilość osób, a połączone fundusze dają możliwość znacznie lepszego zarobku, bo zainwestowana w coś kwota jest wysoka. W przypadku pojedynczych inwestorów, którzy chcą swoje pieniądze inwestować samodzielnie, zazwyczaj konieczna jest specjalistyczna wiedza i zaangażowanie, a także czuwanie nad całym procesem. Tutaj czegoś takiego nie ma. Tu mamy pewność, że ktoś inny zajmie się tym sprawami, ktoś, kto się na nich po prostu zna. My się na tym znać nie musimy.

Fundusze inwestycyjne zamknięte

Fundusze inwestycyjne zamknięte tak jak pisaliśmy, dają szersze pole do popisu, te otwarte natomiast wymagają mniejszego wkładu finansowego, ale jednocześnie pozwalają przystąpić każdemu, bez jakichś szczególnych wymagań. W zamkniętych natomiast musimy spełnić wymagania. Musimy posiadać odpowiednią ilość pieniędzy do inwestycji, być odpowiednim rodzajem podmiotu prawnego i tak dalej. Te obostrzenia wymagane są przez przepisy prawa i tak naprawdę to jest dobre, że one takie są, bo całkowicie regulują ten rynek i sprawiają, że staje się klarowny. Trudno tak naprawdę wyjaśnić, czym są fundusze inwestycyjne, żeby to zrobić, trzeba byłoby rozłożyć na czynniki pierwsze całą ich koncepcję, a to jak wiadomo wcale nie jest takie łatwe. Niemniej jednak można przyjąć, że takie fundusze to doskonały sposób na rozsądne zarabianie, które tak naprawdę jest skierowane w kierunku robienia prawdziwych pieniędzy. Bo pieniądze jak wiadomo żeby się mnożyć, muszą być w ciągłym obiegu, a tylko ten obieg sprawia, że żyją i możemy się nimi przez cały czas cieszyć.

 

Dodaj komentarz