Ubezpieczenia na życie to obecnie grupa ubezpieczeń, które wykupywane są najczęściej. Decydujemy się nie tylko na ubezpieczenia indywidualne, ale również grupowe, które oferowane są nam w naszych zakładach pracy.

Wokół ubezpieczeń na życie narosło wiele mitów, które bardzo często zniechęcają do wykupienia polisy.

Nie jestem zatrudniony więc polisa na życie jest zbędna

To jeden z częściej powtarzanych mitów. Wiele osób jest przekonanych, że ten rodzaj ubezpieczenia skierowany jest jedynie do tych, którzy są aktywni zawodowo. Tymczasem podkreśla się, że osoby bez pracy powinny tym bardziej zadbać o ochronę ubezpieczeniową. Dzięki temu w momencie wypadku czy śmierci bliscy nie zostaną bez pomocy.

Im droższa polisa, tym lepiej

Błędem jest wybieranie polisy na życie, kierując się tylko i wyłącznie jej ceną. Wprawdzie droższe polisy zapewniają na ogół szerszą opiekę, ale nie oznacza to wcale, że w naszym przypadku taka jest potrzebna. Zanim zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze potrzeby i oczekiwania. Tylko wtedy uda się nam znaleźć ofertę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb.

Nie ma znaczenia, gdzie wykupię polisę

Garść faktów i mitów dotyczących ubezpieczeń na życieTrzeba pamiętać, że idea wszystkich ubezpieczeń na życie jest taka sama. Nie oznacza to jednak, że wszystkie polisy również są takie same. Na rynku działa szereg firm ubezpieczeniowych, których oferty mogą od siebie znacznie odbiegać. Zanim zdecydujemy się na polisę w określonej firmie ubezpieczeniowej, powinniśmy dokładnie przeanalizować oferty przynajmniej kilku firm. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najlepszą ofertę, która będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Nigdy nie należy decydować się na pierwsze rozwiązanie, które wpadnie nam w ręce. Polisa na życie to specyficzny rodzaj ubezpieczenia, który może okazać się bardzo przydatny. Wymienione mity to jedynie niewielka część tego, z czym możemy się spotkać. Wiele z nic jest zupełnie niezgodnych z prawdą i może sprawiać, że niektórzy rezygnują z wykupienia ubezpieczenia na życie lub decydują się na takie, które nie jest zgodne z ich oczekiwaniami.

Dodaj komentarz