Grupowe ubezpieczenia – jak się je zawiera?Produkty ubezpieczeniowe mogą być kierowane do indywidualnych klientów, ale i do klientów grupowych. Zwykle ubezpieczenia grupowe wykupywane są przez zakłady pracy dla swoich pracowników. Forma ubezpieczenia grupowego jest również dodatkowe ubezpieczenie szkolne. Ubezpieczenia grupowe zwykle są przygotowywane przez agencje ubezpieczeniową na potrzeby konkretnego zakładu pracy. Opracowując taką polisę bierze się pod uwagę charakter pracy wykonywanej przez pracowników ubezpieczanej firmy, ustala się związane z tym zagrożenia. Innym ubezpieczeniem grupowym zostaną objęci spawacze, inna polisę trzeba będzie przygotować dla pracowników zatrudnionych w urzędzie gminy. Specyfika zawodu w znacznym stopniu wpływa na kształt polisy grupowej.

Formy ubezpieczenia

Forma grupowego ubezpieczenia są również polisy, jakie biura podróży oferują w związku ze sprzedawanymi przez nie wyjazdami (wczasami, wycieczkami). Ubezpieczenie grupowe dla turystów tez ma swoje określone wyznaczniki. Musi uwzględniać specyfikę miejsca, w które udają się podróżujący. Musi obowiązywać przez cały okres trwanie wyjazdu. Choć powinno być obowiązkiem podróżującego, nadal znajduje się w kwestii jego dobrej woli i zdrowego rozsądku. Zaletą grupowego ubezpieczenia dla podróżnych jest ich cena. Jest ona znacznie niższa niż taka sama oferta, zawierana przez klienta indywidualnego. Umowy takie zawiera się podobnie jak w przypadku umów indywidualnych. Często agencje ubezpieczeniowe wysyłają oferty polis, ubezpieczenia grupowe, przygotowane specjalnie dla danej firmy. Dodatkowo zachęcają do zawarcia umowy, proponując atrakcyjną cenę.

Współpraca z firmą ubezpieczeniową

Często stała wspópraca z daną firmą ubezpieczeniowa, daje pracodawcy czy instytucji wykupującej ubezpieczenie grupowe, możliwość negocjacji cen. Zwykle podstawowa ochrona polisy w ubezpieczeniu grupowym pracowników zaczyna się od miesięcznej kwoty składkowej rzędu 50zł. Im bardziej rozbudowana polisa, tym składka może być wyższa. Jednak celem ubezpieczeń grupowych jest zapewnienie podstawowej ochrony, za minimalnie niską kwotę składki.

Dodaj komentarz