Mieszkanie warto ubezpieczyć zawsze, nie tylko wtedy gdy bank nam każe i jesteśmy właścicielem mieszkania. Ale również wtedy kiedy jedynie wynajmujemy to możemy ubezpieczyć swój dobytek i siebie przed skutkami zalania mieszkania sąsiada.

OC w życiu prywatnym również się przyda. Żaden wypadek nas nie zrujnuje. A my spokojnie będziemy mogli przeprowadzić się do kolejnego mieszkania.

Dla każdego coś miłego

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo wszechstronny produkt. Jeśli chcesz zawrzeć polisę dokładnie przemyśl to jakiego zakresu ochrony potrzebujesz. Możesz ubezpieczyć mury swojej nieruchomości, wszystko co znajduje się wewnątrz, czyli wyposażenie oraz ściany i podłogi, pomieszczenia dodatkowe, takie jak garaż, komórka, piwnica. Ubezpieczyciel będzie Cię chronił przed pożarem, kradzieżą, a także innymi zdarzeniami losowymi. Dodatków bywa naprawdę wiele. Pamiętaj też o tym, że na niektóre ruchomości będziesz zobowiązany zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie. Wyłączeniu w standardowych polisach podlegają bowiem m. in biżuteria i kosztowności. Ale jeśli chcesz oszczędzić mądrze na składce nie musisz decydować się od razu na wszystko. Może można jednak zrezygnować z ochrony przed upadkiem statku powietrznego. Jednak jeśli mieszkasz nieopodal lotniska to… Jak widzicie każda sytuacja jest inna i wymaga namysłu. Nie ubezpieczaj jednak gitary jeśli jej nie masz tylko dlatego, że niedługo zamierzasz ją nabyć.

Nie zaniżaj wartości mienia

Obniżenie wysokości składki może być bardzo kuszącą perspektywą, ale nie warto zaniżać wartości naszego dobytku, to w końcu jego chcemy chronić i cieszyć się możliwością jego odtworzenia. Ubezpieczenie mieszkania bazować może na wartości odtworzeniowej lub na wartości rzeczywistej uwzględniającej amortyzację. Podstawą jest rzetelna wycena ani zawyżanie ani zaniżanie wartości nie wchodzi w grę. Próba wyłudzenia zawyżonego odszkodowania na pewno zostanie wykryta.

Możesz realnie oszczędzić

Diabeł drożyzny tkwi w zapomnianych szczegółach, które po prostu opłaca się podać. Masz gaśnicę, ochronę, nowoczesne drzwi i zamki w drzwiach koniecznie o tym powiedz, a mieszkając na parterze niestety musisz zamontować żaluzje zewnętrzne. Niestety nawet sam metraż mieszkania może narazić Cię na koszty. Nie obniżaj ich sztucznie rozłóż składkę na raty i ciesz się najlepszą ochroną.

Korzystaj z porównywarek, czytaj, pytaj i porównuj nawet w podobnych ofertach od ubezpieczycieli są spore rozbieżności cenowe. Nie ma sensu przepłacać gdy zakres i przedmiot ubezpieczenia odpowiada Twoim potrzebom.

Dodaj komentarz