Coraz więcej osób wykupuje indywidualne ubezpieczenie na życie. Opcja, jaką wybierają zależy od tego, jakie są ich potrzeby. Indywidualne ubezpieczenie na życie jest ubezpieczeniem dodatkowym. Choć stanowi kolejny wydatek w domowym budżecie, jest tak naprawdę inwestycją. Lubimy czuć się bezpiecznie, mieć świadomość tego, że nie zaskoczą nas żadne szczególne okoliczności. A jeśli nawet zdarzy się coś nieoczekiwanego (wypadek, śmierć bliskiej osoby czy ciężka choroba), możemy być spokojniejsi, jeśli zadbaliśmy o dodatkowe ubezpieczenie na życie.

Firmy ubezpieczeniowe

Firmy ubezpieczeniowe oferują coraz szerszy zakres produktów. Ich duża oferta jest reakcja na potrzeby rynku, na potrzeby ludzi. Wiadomo, ze usługi tego rodzaju nie są usługami dostępnymi na kieszeń każdego. Dodatkowe ubezpieczenia kosztują. Ubezpieczenie indywidualne uwzględniając konkretnie nasze potrzeby, może kosztować od pięćdziesięciu do nawet trzystu złotych za miesięczną składkę. Jeśli ma to być wariant podstawowy polisy na życie, nie będzie ona zbyt kosztowna. Jeżeli jednak ochrona gwarancyjna takiej polisy ma obejmować ubezpieczenie szpitalne czy dodatkowe ubezpieczenie dziecka, a ponadto ma obejmować nas świadczeniem, jeśli do szczególnej sytuacji dojdzie na przykład podczas wyjazdu, kwota takiego ubezpieczenia musi być wysoka.

Wysokie odszkodowania

Gwarancje wysokich świadczeń, odszkodowań musi pociągać za sobą wysokie składki. Często zdarza się, że cenę takiego dodatkowego ubezpieczenia na życie można zmniejszyć, wykupując je wraz z ubezpieczeniem domu czy mieszkania, samochodu czy dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Polisy w pakietach zazwyczaj są tańsze, niż wykupywane osobno i w innych towarzystwach. Dlatego lepiej wykupić lepszą polisę na życie w towarzystwie, gdzie ubezpieczamy dom i samochód niż szukać lepszej oferty w innej agencji ubezpieczeniowej. Z drugiej strony polisę na życie warto wybrać w wersji bogatszej. Wersja podstawowa ubezpieczenia ma zwykle okrojony zakres gwarancyjny. Niewiele większy koszt polisy, a ochrona może być dwa razy większa.

Dodaj komentarz